BRAK WOLNYCH MIEJSC! André Rieu czyli 70 lat młodości. Wyjazd do kina Kosmos

8 marca 2020 r. (Dzień Kobiet!) zapraszamy do katowickiego kina Kosmos na niecodzienny seans filmowy pt. André Rieu czyli 70 lat młodości.

Zapisy i wpłaty w wysokości 40 zł (słuchacze UTW w Łaziskach Górnych) oraz 45 zł (pozostali) przyjmuje księgowość MDK.
Cena obejmuje bilet do kina, transport i ubezpieczenie.
Wyjazd z Łazisk Górnych o godz. 16.00. Początek seansu o godz. 17.00.

/za stroną kwidzyn.naszemiasto.pl/

Znany na całym świecie holenderski skrzypek i dyrygent André Rieu zaprasza widzów do kin, aby wspólnie z nimi świętować swój jubileusz i cieszyć się pięknem muzyki.

André Leon Marie Nicolas Rieu urodził się 1 października 1949 roku. Będąc chłopcem, przypatrywał się swojemu ojcu, który dyrygował zespołem Limburgs Symfonie Orkest. Małego André zafascynowała grupa skrzypiec. Ten instrument oczarował go, zakochał się w nim.

Maestro skończył właśnie 70 lat i z tej okazji urządził wystawne przyjęcie w swoim zamku w Maastricht. Podczas urodzinowego kinowego show André opowie nam o swoim życiu i o miłości do muzyki. Oprowadzi nas też po swoim niezwykłym domu. Przypomni również fragmenty swoich najwspanialszych koncertów. Ich wybór okazał się dla Maestra trudny. „To zadanie było wręcz niemożliwe do wykonania – powiedział – ale ja zawsze wybieram te utwory, które w danym momencie poruszają moje serce. Mam nadzieję, że poruszą one i Wasze”.

„André Rieu, czyli 70 lat młodości” zawiera najważniejsze muzyczne momenty wybrane przez samego mistrza z jego dotychczasowej kariery. Wyjątkowe rocznicowe wydarzenie zabierze widzów w muzyczną podróż dookoła świata. Wraz z niezwykłą orkiestrą, utworzoną przez mistrza, odwiedzimy m.in. wiedeński zespół pałacowy Schönbrunn, nowojorską Radio City Music Hall, Amsterdam czy rynek w Maastricht, rodzinnym mieście artysty.