Muzeum Energetyki zaprasza… na Mikołajki

w dniu

„Mikołajkowe eksperymenty naukowe”

W świątecznej atmosferze zapraszamy na dużo zabawy i naukowych doświadczeń. Wspomnimy między innymi o „napędzie” sań Świętego Mikołaja, sile odrzutowej, oświetleniu Laponii i elektryczności. „Przygotujemy” lampki choinkowe, sprawdzimy elektryczne połączenia równoległe i szeregowe…

Zapraszamy do Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych w dniu 6 grudnia 2017 roku na godz. 17:00 do 20:00 (w GPS wpisać Wyzwolenia 8).
Uwaga: Niespodzianki dla uczestników na hasło: „Mikołaju nasz co tam w worku masz… :)”
Można przygotować swoje prezenty i nasz Mikołaj je Państwu wręczy.
W tym dniu zwiedzanie Muzeum z latarkami (koniecznie przynieście!).

Bilety od osoby w cenie: 20 zł.
Zapraszamy całe rodziny – można skorzystać z biletów rodzinnych:
3 osobowa rodzina – 50 zł
4 osobowa rodzina – 60 zł
5 osobowa rodzina – 70 zł
6 osobowa rodzina – 80 zł

„Elektrostatyka sprawdź co z niej wynika”

W sobotę 9 grudnia 2017 roku zapraszamy do Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych na pokazy pt. „Elektrostatyka sprawdź co z niej wynika” w ramach Fizycznych Fascynacji!

Podczas pokazów z fizyki dowiesz się co to jest elektrostatyka i jaki ma związek z bursztynem? Poczujesz oddziaływania kulombowskie, rozkręcimy imprezę „sportową” za pomocą maszyny elektrostatycznej, skonstruujemy elektrofor i poznamy osiągnięcia Volty oraz przekonamy się o obecności pola elektrycznego. To wszystko 9 grudnia – zwiedzanie muzeum z przewodnikiem od 10:00 do 14:00, a pokazy odbywają się o godz. 10:30 oraz 12:00.