Tootsie. Musical komediowy w Teatrze Rozrywki w Chorzowie

w dniu

27 maja (w sobotę) zapraszamy do Teatru Rozrywki w Chorzowie na musical komediowy w dwóch aktach pt. „Tootsie”.

Wyjazd z Łazisk Górnych o godzinie 17:15. Koncert o godzinie 18:30.

Odpłatność dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łaziskach Górnych – 95 zł
Pozostali – 105 zł
Cena zawiera: bilet, transport i ubezpieczenie.

Zapisy i wpłaty przyjmuje księgowość Miejskiego Domu Kultury w Łaziskach Górnych, tel. 32 224 10 33.

Ilość miejsc ograniczona!

O MUSICALU
/teatr-rozrywki.pl/

Pełna humoru i zabawnych sytuacji historia, opowiadająca o losach utalentowanego aktora, który w życiu nie do końca potrafi odegrać swoją rolę.
Michael Dorsey, bo o nim mowa, oprócz talentu posiada kilka cech, które irytują potencjalnych pracodawców, a także jego bliskich. Nie zdaje sobie sprawy, że perfekcjonizm, którym się kieruje, zamyka mu wiele drzwi zarówno w pracy zawodowej, jak i w życiu prywatnym. Postanawia więc podstępem zdobyć to, czego pragnie.

Przebrany za kobietę zgłasza się na casting i dostaje „rolę życia” – dosłownie i w przenośni. Od tej chwili musi podporządkować się Pani Dorothy Michaels, która – chcąc nie chcąc – staje się „alter ego” bohatera, co skutkuje wieloma nieoczekiwanymi zdarzeniami. Trudno jest bowiem pogodzić ideę autentyczności, która przyświecała Michaelowi, z udawaniem każdego dnia kogoś, kim nie jest. Na tej kanwie zbudowana jest przezabawna komedia. Zawarte w niej szalone pomysły, śmieszne sytuacje, wpadki, czy niespodziewane zwroty akcji, obok wzruszeń i rodzącej się nadziei „mimo wszystko”, sprawiają, że porywa nas ona bez reszty. A nowojorski klimat miejsc akcji, wspaniała muzyka, piosenki wpadające w ucho, urzekająca scenografia, rytm, ruch, wypełniają i ożywiają świat przedstawiony na każdej płaszczyźnie.

Musical komediowy Tootsie powstał na podstawie fabuły autorstwa Don`a McGuire i Larry`ego Gelbarta oraz filmu wytwórni Columbia Pictures, wyprodukowanego przez Punch Productions z Dustinem Hoffmanem w roli głównej.

muzyka i teksty: David Yazbek
libretto: Robert Horn
przekład: Daniel Wyszogrodzki
reżyseria: Magdalena Piekorz
kierownictwo muzyczne: Michał Jańczyk
kierownictwo wokalne: Ewa Zug