Warsztaty elektroniki i programowania w Muzeum Energetyki

w dniu

Zapraszamy na dodatkowe wakacyjne warsztaty z cyklu Fizyczne Fascynacje: Podstawy elektroniki i programowania w Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych.

Wymagania: sugerowany wiek powyżej 12 lat, własny komputer przenośny z systemem Windows, z możliwością instalowania dodatkowego legalnego oprogramowania oraz znajomość podstawy obsługi i użytkowania posiadanego komputera.

Opis zajęć:

• Instalacja wymaganego oprogramowania – z omówieniem krok po kroku niezbędnych czynności. Konfiguracja środowiska programowania Visual Studio Express i omówienie zalet środowiska VS. Instalacja darmowego programu do budowy schematów elektrycznych dla ARDUINO.
  • Podłączenie układu procesora do komputera. Instalacje dodatkowych sterowników. Omówienie budowy płytki, możliwych wersji i różnic. Omówienie możliwości programowania płytek spoza platformy ARDUNIO, na przykładach ESP8266, ESP32, STM32…
  • Napisanie pierwszego programu na procesorze, miganie dioda LED, odczyt stanu przycisku.
  • Podłączenie wyświetlacza znakowego, omówienie zasady działania.
  • Przygotowanie prostej stacji pogody z wyświetlaczem, pomiarem temperatury oraz wilgotności.
  • Czas realizacji zajęć 3 godziny.

Do wyboru dwa terminy wakacyjne (ilość miejsc ograniczona):

28 lipca 2018  lub 18 sierpnia 2018 godzina: 9.00

Bilet za udział w warsztatach: 40 zł

Rezerwacja miejsc poprzez e-mail: wydarzenia@muzeumenergetyki.pl

Przelewy proszę kierować na konto Muzeum Energetyki: 55 1050 1399 1000 0090 3007 9652