Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

w dniu

W dniach 27-29 lipca 2018 r. zapraszamy wszystkich chętnych na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej.

27 lipca – wyjazd ok. godz. 8.00, przejazd do Międzygórza, spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie: Wodospad Wilczki z malowniczym Kanionem, architektura zabudowy miejscowości, właściwości geograficzne. Przejazd do Bystrzycy Kłodzkiej. Zwiedzanie: ratusz, kamienice, Dom Wójtowski, Brama Wodna, Wieża Kłodzka i Wrocławska, Pręgierz, Muzeum Filumenistyczne. Przejazd do Polanicy-Zdrój, zakwaterowanie w Pensjonacie Beata, obiadokolacja.

28 lipca – śniadanie, wyjazd na całodzienne zwiedzanie. W programie: Góry Stołowe – przejazd malowniczą drogą 101 zakrętów, wejście na Szczeliniec Wielki z pięknymi formami skalnymi, szczelinami i widokami. Przejazd do Błędnych Skał. Zjazd do Kudowy-Zdroju – uzdrowisko, park zdrojowy, czas wolny. Możliwość zobaczenia Kaplicy Czaszek w Kudowie-Zdroju Czermnej. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.
29 lipca – śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Kłodzka, zwiedzanie starówki z ratuszem, zabytkowy most na Młynówce, kamienice, Fara Kłodzka, Twierdza Kłodzko z zewnątrz. Możliwość wejścia do labiryntów i górnej części twierdzy z jej widokami, razem zwiedza się ok. 1,5 h. Po zwiedzaniu wyjazd w kierunku Łazisk Górnych, powrót w godzinach wieczornych.

Koszt wyjazdu: 420 zł
Terminy wpłat: przy zapisie 70 zł, II rata do 31 maja 150 zł, III rata do 30 czerwca 200 zł
W cenie: 2 noclegi w Pensjonacie Beata w Polanicy-Zdroju, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, transport, usługa przewodnika, ubezpieczenie.

Dodatkowo płatne bilety wstępów:
– Muzeum Filumenistyczne – 7 zł
– Szczeliniec – 7 zł
– Błędne Skały – 7 zł
– Kaplica Czaszek – 6 zł (dla chętnych)
– Labirynty i górna część Twierdzy Kłodzkiej – 24 zł (dla chętnych)