Wyjazd do Teatru Rozrywki w Chorzowie

8 października zapraszamy na wyjazd do Teatru Rozrywki w Chorzowie na musical pt. „Billy Elliot”.
Wyjazd z Łazisk Górnych o godz. 15.45 z zatoczki przed MDK. Przedstawienie o godz. 17.00. Koszt wyjazdu dla słuchaczy UTW – 55 zł,
pozostali 65 zł. Zapisy i jednoczesne wpłaty przyjmuje sekretariat MDK w Łaziskach Górnych do 20 września. Ilość miejsc ograniczona.

/za stroną https://www.teatr-rozrywki.pl/

Musical Eltona Johna i Lee Halla, inspirowany jest historią tancerza Royal Ballet, Philipa Marsdena.
Musical miał premierę na londyńskim West Endzie, w Victoria Palace Theatre, 11 maja 2005 roku. Przez całą dekadę rezerwacji biletów trzeba było dokonywać na pół roku wczesniej! Otrzymał bardzo pochlebne recenzje: Charles Spencer z „Daily Telegraph” napisał: „największy brytyjski musical, jaki kiedykolwiek widziałem”, a „Daily Mail” nazwał go „arcydziełem teatralnym”.
Billy Elliot był nominowany do nagrody Laurence Olivier Award w dziewięciu kategoriach. Ostatecznie otrzymał w czterech: Najlepszy Nowy Musical, Najlepszy Aktor (nagroda przyznana wspólnie dla Jamesa Lomasa, George Maguire i Liama Mowera – chłopców, którzy grali Billiego), Najlepszy Dźwięk i Najlepsza Choreografia. Otrzymał też nagrodę Evening Standard, jak również Critics Circle Award oraz Nagrodę Theatre goers, wszystkie za najlepszy musical.
W 2013 roku spektakl uhonorowano nagrodą Olivier Award, Nagrodą Publiczności w 2 BBC Radio (przez głosowanie widzów teatralnych), po wielu latach bycia finalistą.
13 listopada 2007 r. odbyła się prapremiera australijska (Teatr Capitol w Sydney), 1 października 2008 r. – na Broadwayu (Teatr Imperial, Nowy York), a 11 kwietnia 2010 r. – w Chicago (Ford Center for Performing Arts Oriental Theatre). Kolejne premiery miały miejsce w Toronto, Seulu, St. Louis i Oslo.
Produkcja broadwayowska została nagrodzona dziesięcioma Drama Desk, i dziesięcioma Tony Award. Produkcje: australijska i koreańska również uhonorowano wieloma tamtejszymi nagrodami teatralnymi.
Polacy znają historię Billy’ego Elliota z wzruszającego filmu w reżyserii Stephena Daldry’ego (znanego u nas również z fenomenalnych Godzin), który światową premierę miał w roku 2000.
Billy Elliot, to znakomity materiał muzyczny i literacki ubrany w piękną, wzruszającą formę oraz – co najważniejsze – niosący istotne i nośne przesłanie.To opowieść o spełnianiu marzeń, o ciężkiej pracy i zrzucaniu mentalnych pęt i ograniczeń. O walce ze stereotypami, o pasji i sile charakteru. I o samotności w realizowaniu najskrytszych marzeń.

Recenzję z polskiej edycji musicalu możesz przeczytać tutaj: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3820467,billy-elliot-zwyciezca-w-teatrze-rozrywki-w-chorzowie-z-notatnika-recenzentki,2,id,t,sa.html