Wycieczka do Włoch

W dniach 28 kwietnia – 6 maja (długi weekend majowy 2018 roku) zapraszamy na wycieczkę do Włoch.
W programie: 3 całodniowe wycieczki do Wenecji, Florencji oraz San Marino i Rawenny.
Koszt wyjazdu: 1400 zł (300 zł płatne przy zapisie, II rata – 400 zł do 31 stycznia, III rata – 700 zł do 10 kwietnia).
Cena obejmuje: 6 noclegów w 2-osobowych apartamentach w ośrodku Residence Long Beach  w Lido Adriano (apartamenty z pełnym zapleczem kuchennym, niedaleko znajduje się supermarket), przejazd, ubezpieczenie oraz usługę przewodnika.
Wyjazd z Łazisk Górnych 28 kwietnia w godzinach wieczornych, przyjazd do Łazisk Górnych w nocy z 5 na 6 maja.
Zapisy przyjmuje sekretariat MDK, tel. 32 224 10 33.

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Program wyjazdu do Włoch, 28 kwietnia – 6 maja 2018 r. 

28 kwietnia 2018 r. (sobota) – wyjazd z Łazisk Górnych o godz. 22.00

29 kwietnia 2018 r. (niedziela) – przyjazd do Lido Adriano, zakwaterowanie, czas wolny

30 kwietnia 2018 r. (poniedziałek) – wycieczka do Florencji

Zwiedzanie z przewodnikiem obejmie takie zabytki i miejsca, jak: kościół Santa Croce (miejsce pochówku słynnych florentczyków), średniowieczna dzielnica Dantego, kościół spichlerz Orsanmichele, Piazza della Republica, fontanna z prosiaczkiem, Ponte Vecchio, centrum polityczne miasta – Piazza della Signoria, centrum religijne miasta (katedra i okolice). Po zwiedzaniu czas wolny.

1 maja 2018 r. (wtorek) – dzień wolny

2 maja 2018 r. (środa) – wycieczka do Rawenny i San Marino

Rawenna. Program przewiduje ok. 3 godzin zwiedzania najważniejszych zabytków usytułowanych w centrum miasta: mauzoleum Galli Placydii, bazyliki św. Witalisa, baptysterium Neona, bazyliki św. Apollinarego, grobu Dantego Alighieri oraz wizytę na Piazza del Popolo (rynek).

San Marino. Program przewiduje ok. 2-godzinny spacer wśród średniowiecznej architektury. Wejdziemy przez najstarszą bramę z XIV w. prowadzącą do stolicy republiki, noszącą imię św. Franciszka od znajdującego się tuż przy niej kościoła i klasztoru. Następnie podejdziemy do Groty Kuszników i przed Ratusz, siedzibę parlamentu Republiki S. Marino. Zwiedzimy również Bazylikę św. Marino, w której przechowywane są jego relikwie. Ostatni odcinek zaprowadzi nas na wierzchołek góry Tytana pod średniowieczną fortyfikację La Cesta, skąd rozciąga się wspaniała panorama na góry i na morze. Podczas spaceru po wpisanej na listę Unesco starówce nie można przeoczyć setek sklepów oferujących bogaty wybór lokalnych produktów: od wyrobów skórzanych do ekskluzywnych perfum i przepysznych likierów.

3 maja 2018 r. (czwartek) – wycieczka do Wenecji

Plan zwiedzania z przewodnikiem przewiduje omówienie wszystkich budowli na Placu i Placyku św. Marka, spacer urokliwymi uliczkami m.in. w okolicach kościoła świętych Giovanni e Paolo, w kierunku Canal Grande i Mostu Rialto. Po zwiedzaniu czas wolny.

4 maja 2018 r. (piątek)  – dzień wolny

5 maja 2018 r. (sobota)  – wykwaterowanie i wyjazd do Polski

Uwaga! Koszt wstępów oraz tramwaju wodnego do Wenecji – ok. 40 euro