Lato z MDK 2021

NIEZWYKŁE WAKACJE Z MIEJSKIM DOMEM KULTURY W ŁAZISKACH GÓRNYCH

Proponujemy 11 wyjazdów, w poniedziałki, środy i piątki, w terminie od 2 do 25 sierpnia oraz wspaniałą zabawę na zakończenie wakacji w dniu 27 sierpnia.
Uwaga! Warunkiem odbycia się wycieczek jest zebranie się minimum 30 dzieci.
Oferta skierowana jest do dzieci od 6 roku życia (za wyjątkiem wyjazdu do Energylandii, na który zapraszamy dzieci po ukończonej klasie VI).

Uwaga!
Wszystkie wyjazdy będą organizowane z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych obowiązujących w związku z pandemią.

Szczegółowe propozycje

Poniedziałek, 2 sierpnia

wycieczka do wrocławskiego ZOO oraz Afrykarium, które jest unikatowym na skalę światową kompleksem przedstawiającym różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. 15 milionów litrów wody, 15 basenów i akwariów oraz ponad 5 000 zwierząt. Tego nie może przegapić żaden młody miłośnik natury!
Wyjazd o godz. 9.00.
Odpłatność – 85 zł. Cena obejmuje: wstęp do ZOO, transport, ubezpieczenie, opiekę instruktora oraz obiad.

Środa, 4 sierpnia

wyjazd do miasteczka westernowego TWINPIGS. Las Vegas, Hawaje, a nawet indiańska wioska – te wszystkie miejsca znajdziesz w Stolicy Rodzinnej Zabawy – Parku Rozrywki Twinpigs. Pierwsze takie miasteczko w Polsce czerpie garściami z amerykańskich klasyków. Ponad 10 hektarów Parku podzielono na osiem tematycznych stref nawiązujących do historii i kultury zza oceanu. Twinpigs to ponad 50 niesamowitych atrakcji: karuzele, strzelnice, kina 5D, małe zoo, park linowy, a także pokazy kaskaderskie rodem z Dzikiego Zachodu i wiele innych.
Wyjazd o godz. 9.30.
Odpłatność – 75 zł. Cena obejmuje: bilet wstępu, transport, ubezpieczenie, opiekę instruktora oraz obiad.

Piątek, 6 sierpnia

– wyjazd do Parku Leśnych Niespodzianek w Ustroniu. To jedyne w swoim rodzaju miejsce, które daje możliwość obcowania ze zwierzętami praktycznie w naturalnych warunkach. Jedną z ciekawszych atrakcji parku są muflony i daniele, które swobodnie przemieszczają się wśród zwiedzających, i które to można karmić z ręki. W zagrodach zobaczymy: żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki czy jenoty. Największymi atrakcjami parku są sokolarnia i sowiarnia. Będziemy uczestniczyć w niezwykłym pokazie lotów ptaków drapieżnych oraz sów. W parku odwiedzimy również aleję bajkową z ruchomymi ekspozycjami znanych bajek oraz rozbudowany plac zabaw.
Wyjazd o godz. 9.00.
Odpłatność – 55 zł. Cena obejmuje: wstęp, transport, ubezpieczenie, opiekę instruktora oraz obiad.

Poniedziałek, 9 sierpnia

Wyjazd do GOjump w Krakowie.
UWAGA!
W związku ze zbyt małym zainteresowaniem wakacyjnym wyjazdem do Energylandii, który zaplanowany był na 9 sierpnia, jesteśmy zmuszeni go odwołać. Jednak w zamian mamy dla Was niespodziankę – zapraszamy do aktywnego wypoczynku do Parku Trampolin GOjump MEGApark w Krakowie. GOjump to największy kompleks rozrywki w Polsce (aż 5500 m2)! Dzieciaki mogą tutaj szaleć w ponad 50 strefach atrakcji. Czekają na nich trampoliny, strefa zbijaka, baseny z gąbkami, poduchy i wiele więcej. Dodatkowo mogą bawić się na jedynej w Krakowie Strefie GOair – Powietrzne Miasto, czyli ponad 1200m2 dmuchanych atrakcji,
na których każdy poczuje się jak ninja. GOjump MEGApark to idealne miejsce, w którym można rozwijać umiejętność współpracy, a także aktywnie i sportowo spędzać czas wolny.
Wyjazd o godz. 9.00.
Odpłatność 80 zł. Cena obejmuje: bilet wstępu, transport, ubezpieczenie, opiekę instruktora oraz posiłek.

Środa, 11 sierpnia

wyjazd do Parku Jurajskiego w Krasiejowie koło Opola. JuraPark Krasiejów to wyjątkowe miejsce pełne ekscytujących niespodzianek. A spotkanie z dinozaurami to zaledwie początek wielkiej przygody! Naukowcy dokonali tutaj przełomowego odkrycia, gdy natrafili na ślady prehistorycznych gadów i płazów sprzed 230 mln lat, w tym najstarszego przodka dinozaurów (śląski jaszczur spod Opola). W programie ścieżka edukacyjna z przewodnikiem – JuraPark oraz Park Nauki i Ewolucji Człowieka. Wizyta w Krasiejowie to jednak nie tylko edukacja, ale również okazja do beztroskiej zabawy na placach zabaw ze zjeżdżalniami, karuzelami, czy jednym
z największych w Polsce małpich gajów. Dodatkową atrakcją będzie seans w kinie 5D.
Wyjazd o godz. 9.00.
Odpłatność – 90 zł. Cena obejmuje: wstęp, transport, ubezpieczenie, opiekę instruktora oraz obiad.

Piątek, 13 sierpnia

Wyjazd do GOjump w Krakowie. W parku trampolin GOjump oraz strefie GOair każdy, niezależnie od wieku, może poczuć dziecięcą radochę! Znajdziesz tu zabawę połączoną ze sportową aktywnością. GOjump to ponad 20 atrakcji, które zapewnią niebanalnie spędzony czas: tory przeszkód, eliminator, wieża do skoków, ogromne zjeżdżalnie czy przeszkody rodem z programu Wipe Out.
Wyjazd o godz.  9.00.
Odpłatność – 80 zł. Cena obejmuje: wstęp, 2 pary skarpetek, transport, ubezpieczenie, opiekę instruktora oraz posiłek.

Poniedziałek, 16 sierpnia

wyjazd do LECHO-LANDU w jurajskiej wiosce Piasek k. Janowa. W programie niezapomniana wizyta w Zaczarowanym Lesie. Zawiozą nas tam wygodne i bezpieczne „tramwaje konne”. Po drodze odwiedzimy Dom Baby Jagi, będziemy rozmawiać z Jasiem i Małgosią, a wszystko to w prawdziwej leśnej scenerii, gdzie można zobaczyć niedźwiedzia, usłyszeć wycie wilka, a być może również dostać cukierka od Czerwonego Kapturka, co stworzy niezapomniany klimat. Wyjście z teatru, z najlepszej bajki, na ulicę pełną samochodów i ludzi uświadamia dzieciom, że to była tylko bajka. Powrót tramwajami konnymi z lasu, w którym spotkały tyle ciekawych postaci, gdzie przeżyły tyle emocji, jest jak najlepszy film, którego koniec jest wielkim niedopowiedzeniem.
Wyjazd o godz. 9.00.
Odpłatność – 85 zł. Cena obejmuje: wstęp, transport, ubezpieczenie, opiekę instruktora oraz posiłek – kiełbaski z rożna.

Środa, 18 sierpnia

– wyjazd do Cinema City na film pt. WYROLOWANI oraz sali zabaw LASERHOUSE w Katowicach. Weście do Laserhouse zapewni nie tylko świetną zabawę, ale również nauczy dzieciaki zasad gry fairplay, współzawodnictwa jak i działania w grupie. Czeka tu wiele atrakcji, dzięki którym można choć na chwilę oderwać się od codzienności. Dobrego kina nie trzeba reklamować. Tytuł filmu podamy na tydzień przed seansem.
Wyjazd o godz. 9.00.
Odpłatność – 55 zł. Cena obejmuje: bilet do kina oraz wstęp do Laserhouse (3 gry oraz laserowy labirynt), transport, ubezpieczenie, opiekę instruktora oraz posiłek.

Piątek, 20 sierpnia

wyjazd do Chlebowej Chatki w Górkach Małych. Co trzeba zrobić, aby z małego ziarenka powstał bochen chleba? W jaki sposób robi się masło, ser, maślankę? Jak powstaje pyszny miód? W Chlebowej Chatce nie tylko poznamy tajniki wytwarzania produktów, które towarzyszą nam na co dzień. Będziemy młócić cepami, osiewać mąkę, ubijać masło i formować twaróg. Przygotujemy samodzielnie podpłomyki, masło i ser. Spróbujemy, jak smakują. Nie zabraknie też czasu na zabawę na starych traktorach, wozach i maszynach.
Wyjazd o godz. 9.30.
Odpłatność – 70 zł. Cena obejmuje: wstęp, transport, ubezpieczenie, opiekę instruktora oraz posiłek – kiełbaski z grilla.

Poniedziałek, 23 sierpnia

wyjazd do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie. Tutaj sam doświadczysz, że granica między nauką i zabawą nie istnieje!. Na powierzchni ponad 6 ha parku rozmieszczone są m.in. urządzenia demonstrujące zjawiska fizyki, ekspozycja geologiczna „Geo-gródek”, ekspozycja sensoryczna „Zapachowo” oraz zielony labirynt z cytatami Stanisława Lema – „Lem-birynt”.
Wyjazd o godz. 8.00.
Odpłatność – 60 zł. Cena obejmuje: wstęp, transport, ubezpieczenie, opiekę instruktora, usługę przewodnika w Ogrodzie oraz posiłek – naleśniki i napój.

Środa, 25 sierpnia

wyjazd do Cinema City w Katowicach oraz Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie.
W ogrodzie botanicznym dzieci będą miały do wyboru dwa rodzaje warsztatów. Wizyta w „Zielarium” to ciekawy sposób na poznanie niezwykłych właściwości, które drzemią w roślinach. Uruchomimy zmysły, wyobraźnię i spróbujemy rozpoznawać zioła po dotyku, zapachu, smaku oraz obserwując charakterystyczne cechy budowy liści, kwiatów, pąków, pokroju rośliny, zastanowimy się także nad dobrym sąsiedztwem roślin w ogrodzie. Na warsztatach „Las bez tajemnic” dzieci wyruszą na wycieczkę do lasu. Będzie to wspaniała okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i zetknięcia się ze światem przyrody. Dzieci wszystkimi zmysłami oraz w formie zabaw i różnych aktywności będą poznawali las
i ciekawostki z życia jego mieszkańców. Tego samego dnia pojedziemy również do kina. Tytuł filmu podamy na tydzień przed seansem.
Wyjazd o godz. 9.00.
Odpłatność – 55 zł. Cena obejmuje: wstęp, bilet do kina, transport, ubezpieczenie, opiekę instruktora oraz obiad.

Piątek, 27 sierpnia

szalona zabawa na zakończenie wakacji na tarasie przed MDK. Gry, zabawy, konkursy… i wiele innych atrakcji.
Wstęp wolny!

Uwaga! Rodzice/ opiekunowie prawni dzieci są zobowiązani do zapoznania się z „Regulaminem wycieczek MDK” (czego poświadczeniem jest podpisanie i dostarczenie do MDK str. 7 niniejszego regulaminu) oraz dostarczenia do MDK wypełnionej „Karty informacyjnej” oraz „Ankiety Covid” (ankietę należy dostarczyć na zbiórkę przed wyjazdem).
W przypadku dzieci zapisanych na wyjazd do GOjump w Krakowie wymagane jest również wypełnienie dodatkowej zgody „Zgoda rodzica mega park pl”.
Ww. materiały można pobrać poniżej, są one również dostępne na miejscu, w MDK.

MATERIAŁY DO POBRANIA