Kluby i kółka

Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych zaprasza do udziału w zajęciach klubów i kółek zainteresowań. W MDK działają:

– Dziecięcy Zespół Artystyczny „Radość”
– Zumba
– Capoeira
– Arabeska
– Twórcza Edukacja Muzyczna – zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych NOWE!
– Kółko plastyczne dla dzieci
– Fabryka kreatywności
– Warsztaty plastyczne dla młodzieży i dorosłych
– Ceramika dla dzieci NOWE!
– Kółko fotograficzne dla dorosłych „M42″
– Pracownia fotografii alternatywnej
– Teatr „Baza” oraz „Mała Baza”
– Kółko szachowe dla dzieci
– LEGO® Matematyka NOWE!
– RoboKids NOWE!
– Pilates
– Język niemiecki
– Spotkania przy remiku dla pań – Kafe Klacz
– Chór mieszany „Echo”
– Chór mieszany „Wanda”
– Chór mieszany „Moniuszko”
– Grupa wokalna „Camerton”
– Amatorski Klub Filmowy „Nurt 58”
– Sekcja skata MDK „Bolko”
– Ognisko muzyczne do re mi
– Aerobik

Więcej znajdziesz tutaj:

MDK Łaziska Górne

filia Łaziska Średnie

filia Łaziska Dolne

***

Ambicją dyrekcji i pracowników Miejskiego Domu Kultury jest tworzenie miejsca przyjaznego dla wszystkich pokoleń, gdzie mogliby się spotykać i wspólnie działać zarówno profesjonaliści jak i amatorzy. To wszystko udaje się nam osiągnąć, dzięki zaangażowaniu i pasji ludzi związanych na co dzień z naszym domem kultury. Dokładamy starań, żeby oferta była jak najlepiej dostosowana do oczekiwań lokalnej społeczności, stąd z jednej strony kontynuujemy najlepsze, długoletnie projekty, a z drugiej  strony wciąż na nowo wychodzimy z nową ofertą.

Możemy się poszczycić organizacją dużych przedsięwzięć, takich jak: Świętojańskie Dni Łazisk, Ogólnopolski Konkurs na Film Amatorski, czy powstały z inicjatywy lokalnych podróżników Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”. Organizujemy liczne wystawy artystów profesjonalnych i amatorów. Od 2000 roku jesteśmy organizatorem Łaziskiego Pleneru Malarskiego im. Sylwestra Majzla.  Z myślą o lokalnych twórcach stworzyliśmy kameralny klub „Piwnica na dachu” – miejsce, gdzie organizujemy przeróżne spotkania premierowe, prezentujemy sztuki wizualne, poezję czy muzykę. W „Piwnicy na Dachu” odbywają się także różne warsztaty oraz spotkania z podróżnikami.

Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje współpracy ze strony ludzi kreatywnych, ale i sponsorów, dzięki którym nasza oferta może stać się pełniejsza, a także bardziej atrakcyjna. W miarę swoich możliwości możemy pomóc w realizacji najciekawszych zamierzeń.

Od 2001 roku jesteśmy wydawcą „Gazety Łaziskiej” – lokalnego dwutygodnika zawierającego informacje o codziennym życiu naszego miasta. Dokładając starań, aby gazeta była jak najbliżej mieszkańców, zachęcamy do przekazywania informacji o ważnych sprawach, ciekawych ludziach i niecodziennych osiągnięciach. Zapraszamy też do zamieszczania na łamach gazety reklam oraz ogłoszeń.

W MDK istnieje możliwość wynajęcia sal lub pomieszczeń na organizację spotkań, konferencji, szkoleń, wystaw, uroczystości itp.