filia Łaziska Dolne

Kluby i kółka działające w MDK w roku szkolnym 2021/2022

Kółko plastyczne dla dzieci (od 6 lat) NOWE!

wtorki, godz. 16.15-17.45
PIERWSZE ZAJĘCIA: 28 września
Odpłatność: 45 zł/ miesiąc płatne w pierwszym tygodniu miesiąca
Instruktorka: Iwona Germanek

Nowa propozycja dla dzieci, które uwielbiają rysować, malować, tworzyć różnorakie małe i większe dzieła. Tutaj dzieci rozwiną swój talent plastyczny, uwalniając nieposkromioną wyobraźnię.

Taneczne dzieciaki (od 6 lat) NOWE!

poniedziałki, godz. 16.30-17.30
PIERWSZE ZAJĘCIA: 18 października
Odpłatność: 45 zł/ miesiąc płatne w pierwszym tygodniu miesiąca
Instruktorka: Karolina Kajzer (Szkoła Tańca TEAM w Ornontowicach)

Celem zajęć jest wprowadzenie dzieci w świat tańca – poprzez naukę podstaw tańca towarzyskiego oraz innych technik, jak rytmika, disco dance, gimnastyka oraz hip-hop. Na zajęciach dzieci poznają takie tańce, jak m.in.: cha cha, walc, samba, quickstep oraz wiele innych – wszystko w formie przyjaznej dla dzieci, z użyciem wielu ćwiczeń urozmaicających zajęcia – tak, żeby zaszczepić dzieciom miłość do tańca oraz aktywnego spędzania czasu wolnego. Podczas zajęć zwracana jest też uwaga na poprawną postawę, rytmikę, poprawę sprawności fizycznej oraz umiejętność koncentracji.

Chór „Wanda”

wtorki, godz. 18.00-20.00, PIERWSZE ZAJĘCIA: 14 września
piątki, godz. 18.00-20.00, PIERWSZE ZAJĘCIA: 17 września
Dyrygentka: Aneta Promna

Chór został założony w 1913 roku w Łaziskach Dolnych. Z krótkimi, ale licznymi przerwami, istniał do 1967 roku. Po 35-letniej przerwie – z inicjatywy lokalnej społeczności oraz proboszcza parafii pw. Najświętszej Marii Panny w Łaziskach Dolnych Gerarda Kapicy doszło do jego reaktywacji