filia Łaziska Dolne

DLA DZIECI

Szkoła tańca Arabeska NOWE W FILII

grupa młodsza (dzieci w wieku 3-6 lat) – czwartki, godz. 17.45-18.45
grupa starsza (dzieci w wieku 6-9 lat) – czwartki, godz. 18.45-19.45
PIERWSZE ZAJĘCIA: 7 września
Zapisy i odpłatność u instruktorki, tel. 507 273 841
Instruktorka: Aneta Kania

Szkoła tańca Arabeska zaprasza wszystkie dzieci od 3 roku życia, które chcą nauczyć się tańca współczesnego z elementami baletu. Jeśli Twoje dziecko lubi tańczyć i jednocześnie dobrze się bawić, może nabyć przydatnych w przyszłości umiejętności tańca, a także kształtować odpowiednio sylwetkę swego ciała.
W programie:
ćwiczenia świadomości ciała w przestrzeni, koordynacja i równowaga ciała, izolacje i kontrakcje, praca nad uelastycznieniem ciała (ćwiczenia rozciągające), elementy tańca klasycznego, gry aktorskiej, partnerowania, akrobatyki (w zależności od sprawności grupy), improwizacja, praca nad przekazywaniem emocji widzowi poprzez taniec, praca nad poprawną postawą tancerza (zastosowanie klasyki).

DLA DOROSŁYCH

Zdrowy kręgosłup NOWE W FILII

wtorki, godz. 18.30-19.30, PIERWSZE ZAJĘCIA: 17 października
Instruktorka: Karolina Paździorek

Za sprawą odpowiednio dobranych ćwiczeń każdy uczestnik w miarę swoich możliwości pracuje nad wzmocnieniem mięśni głębokich ciała, które mają ogromne znaczenie dla odciążenia kręgosłupa. Regularne uczęszczanie na zajęcia skutkuje wzmocnieniem szkieletu mięśniowego, poprawą sylwetki i lepszym samopoczuciem.

Chór Wanda

środy, godz. 18.00-20.00, PIERWSZE ZAJĘCIA: 6 września
Dyrygentka: Patrycja Wojtynek

Chór został założony w 1913 roku w Łaziskach Dolnych. Z krótkimi, ale licznymi przerwami, istniał do 1967 roku. Po 35-letniej przerwie – z inicjatywy lokalnej społeczności oraz proboszcza parafii pw. Najświętszej Marii Panny w Łaziskach Dolnych Gerarda Kapicy doszło do jego reaktywacji