filia Łaziska Dolne

Kluby i kółka działające w MDK w roku szkolnym 2021/2022

Zapisy będą prowadzone od 29 sierpnia (poniedziałek) w godzinach 8.00-15.30 w MDK w Łaziskach Górnych, tel. 32 224 10 33.

Mozaika artystyczna (od 6 lat) NOWE!

czwartki, godz. 16.30-18.00
PIERWSZE ZAJĘCIA: 29 września
Odpłatność: 50 zł/ miesiąc płatne w pierwszym tygodniu miesiąca
Instruktorka: Agnieszka Skrabaka

Mozaika zachęca do twórczych eksperymentów z użyciem różnych technik i materiałów (od kamyków, patyków, liści, słomek itp. do ceramiki lub szkła).
Pod fachowym okiem instruktorki dzieci będą tworzyły małe formy płaskie i przestrzenne np.: ramkę na lusterko, podstawkę pod kubek, doniczkę, trójwymiarowy obraz ścienny itd. zgodnie z kalendarzem świat i wydarzeń. Oczywiście każdy we własnym tempie i zgodnie z własnymi możliwościami.
Proces twórczy rozpoczyna indywidualny projekt – rysunek, który następnie zostaje przekształcony w drobne elementy bazy do mozaiki. Kolejno powstaje mozaika oraz jej wypełnienie.

Taneczne dzieciaki (7-11 lat)

poniedziałki, godz. 16.30-17.30
PIERWSZE ZAJĘCIA: 26 września
Odpłatność: 50 zł/ miesiąc płatne w pierwszym tygodniu miesiąca
Instruktorka: Karolina Kajzer (Szkoła Tańca TEAM w Ornontowicach)

Celem zajęć jest wprowadzenie dzieci w świat tańca – poprzez naukę podstaw tańca towarzyskiego oraz innych technik, jak rytmika, disco dance, gimnastyka oraz hip-hop. Na zajęciach dzieci poznają takie tańce, jak m.in.: cha cha, walc, samba, quickstep oraz wiele innych – wszystko w formie przyjaznej dla dzieci, z użyciem wielu ćwiczeń urozmaicających zajęcia – tak, żeby zaszczepić dzieciom miłość do tańca oraz aktywnego spędzania czasu wolnego. Podczas zajęć zwracana jest też uwaga na poprawną postawę, rytmikę, poprawę sprawności fizycznej oraz umiejętność koncentracji.

Chór „Wanda”

wtorki, godz. 18.00-20.00, PIERWSZE ZAJĘCIA: 14 września
piątki, godz. 18.00-20.00, PIERWSZE ZAJĘCIA: 17 września
Dyrygentka: Aneta Promna

Chór został założony w 1913 roku w Łaziskach Dolnych. Z krótkimi, ale licznymi przerwami, istniał do 1967 roku. Po 35-letniej przerwie – z inicjatywy lokalnej społeczności oraz proboszcza parafii pw. Najświętszej Marii Panny w Łaziskach Dolnych Gerarda Kapicy doszło do jego reaktywacji