Łaziska Górne

Kluby i kółka działające w MDK w roku szkolnym 2023/2024

ZAPISY

Zapisy będą prowadzone od 16 sierpnia w godz. 8.00–15.30.
Można się zapisywać osobiście lub telefonicznie pod numerem 32 224 10 33.
Ilość miejsc w grupach ograniczona!
UWAGA!
Zapisy i wpłaty na zajęcia Szkoły tańca Arabeska, aerobiku oraz Zajęcia taneczno-ruchowe dla osób z niepełnosprawnościami przyjmują instruktorzy.

PŁATNOŚCI

Odpłatność za zajęcia dla dzieci wynosi 75 zł, za zajęcia dla dorosłych 50 zł.
Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest podpisanie umowy oraz uiszczenie opłaty miesięcznej w terminie do 1. dnia każdego miesiąca.

DLA DZIECI

Taneczne dzieciaki – różne rodzaje tańca (dla dzieci w wieku 7–11 lat)

wtorki, godz. 17.00-18.00
PIERWSZE ZAJĘCIA: 26 września
Prowadzenie: Magdalena Froń-Nagórska – mistrzyni tańca najwyższej klasy S

Celem zajęć jest wprowadzenie dzieci w świat tańca – poprzez naukę podstaw tańca towarzyskiego oraz innych technik, jak rytmika, disco dance, gimnastyka oraz hip-hop. Na zajęciach dzieci poznają takie tańce, jak m.in.: cha cha, walc, samba, quickstep oraz wiele innych – wszystko w formie przyjaznej dla dzieci, z użyciem wielu ćwiczeń urozmaicających zajęcia – tak, żeby zaszczepić dzieciom miłość do tańca oraz aktywnego spędzania czasu wolnego. Podczas zajęć zwracana jest też uwaga na poprawną postawę, rytmikę, poprawę sprawności fizycznej oraz umiejętność koncentracji.

Zajęcia tańca hip-hop (dla dzieci w wieku 9–13 lat) NOWE

czwartki, godz. 17.00-18.00
PIERWSZE ZAJĘCIA: 28 września
Prowadzenie: Oliwia Sładek – instruktorka hip-hopu oraz tańca high heels

Hip-Hop zaliczany do tańca nowoczesnego to niezwykle dynamiczny, wręcz szalony taniec, łączący młodzieńczy luz z perfekcyjnie wyćwiczonymi, skomplikowanymi i skocznymi krokami. Energetyczny hip hop pozwala na wielką ekspresję i wyzwolenie energii. Na pierwszych zajęciach uczestnicy poznają podstawowe kroki, by później przejść do nauki choreografii. 

Zumba (dla dzieci w wieku 4–6 lat) NOWE

środy, godz. 16.30-17.15
PIERWSZE ZAJĘCIA: 27 września
Prowadzenie: Justyna Kukiełka – pedagog, licencjonowana instruktorka zumby fitness oraz zumby kids, pracownik przedszkola

Taniec zumba dla dzieci to doskonała forma aktywności fizycznej, zapewniająca jednocześnie niebywałą zabawę. Maluchy trenujące taniec rozwijają umiejętności związane zarówno z koncentracją, jak i koordynacją ruchową.

Mozaika artystyczna (od 6 lat)

środy, godz. 16.30-18.00
PIERWSZE ZAJĘCIA: 27 września
Instruktorka: Agnieszka Krupa – instruktorka zajęć artystycznych, animatorka kultury, m.in. absolwentka studiów pedagogicznych na kierunku arteterapii

Mozaika rozbudza kreatywność, rozwija umiejętności tworzenia kompozycji i łączenia kolorów, usprawnia manualnie oraz uczy cierpliwości i precyzji. Mozaika zachęca do twórczych eksperymentów z użyciem różnych technik i materiałów; od kamyków, patyków, liści, słomek do ceramiki lub szkła. Pod fachowym okiem instruktorki dzieci będą tworzyły małe formy płaskie i przestrzenne zgodnie z kalendarzem świąt i wydarzeń. Proces tworzenia mozaiki rozpoczyna indywidualny projekt, który jest bazą do nadania kształtu i barwy jej drobnym elementom. Kolejno powstaje mozaika i jej wypełnienie stanowiące całość dzieła.

Fabryka kreatywności (od 6 lat)

poniedziałki, godz. 16.30-18.00
PIERWSZE ZAJĘCIA: 25 września
Instruktorka: Barbara Chladek – wieloletnia instruktorka zabaw kreatywnych dla dzieci

Kreatywne poniedziałki to cotygodniowe zajęcia dla dzieci prowadzone w formie warsztatów, które pozwolą uczestnikom twórczo spojrzeć na otaczający świat. Podczas zajęć dzieci będą miały okazję poznać różne formy tworzenia „czegoś” nowego z wykorzystaniem m.in. przedmiotów codziennego użytku czy elementów przyrody. Warsztaty rozwiną zdolności manualne, pobudzą wyobraźnię, a równocześnie przybliżą pojęcia związane z ekologią i recyklingiem.
W planach wiele atrakcji: zajęcia artystyczne, wycieczki, doświadczenia naukowe i wiele, wiele innych!

Szachy dla dzieci i młodzieży

zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat – wtorki, godz. 16.00-17.00
zajęcia dla dzieci w wieku 11-16 lat – wtorki, godz. 17.00-18.00
PIERWSZE ZAJĘCIA: 3 października
Instruktor: Martin Surman – certyfikowany instruktor szachowy

Współcześni naukowcy bardzo intensywnie przeanalizowali tę grę. Według ich wniosków, szachy poprawiają zdolności intelektualne, podnoszą IQ, poprawiają zdolności arytmetyczne, wyostrzają zdolności językowe, kształcą umiejętność krytycznego myślenia a także wspomagają rozwój inteligencji emocjonalnej i umiejętności psychospołecznych.

Teatr Mała Baza (dzieci do 6. klasy szkoły podstawowej)

piątki, godz. 17.30-18.30
PIERWSZE ZAJĘCIA: 6 października
Instruktorka: Paulina Koniarska – absolwentka Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży na wydziale lalkarskim we wrocławskiej Akademii Sztuk Teatralnych, wiceprezes fundacji #wszystkierodzajeteatru zrzeszającej teatry niezależne na śląsku

Zajęcia teatralne przeznaczone dla dzieci młodszych oraz wszystkich tych, które dopiero rozpoczynają przygodę z teatrem.

Teatr Baza

piątki, godz. 18.30-20.00
PIERWSZE ZAJĘCIA: 6 października
Instruktorka: Paulina Koniarska – absolwentka Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży na wydziale lalkarskim we wrocławskiej Akademii Sztuk Teatralnych, wiceprezes fundacji #wszystkierodzajeteatru zrzeszającej teatry niezależne na śląsku

Teatr Baza to zespół teatralny pracujący pod okiem Pauliny Koniarskiej. Zajęcia prowadzone są metodami kreatywnej zabawy z wykorzystaniem różnych technik teatralnych m.in. teatru cieni, teatru czarnego, teatru słowa. Każdy z uczestników ma możliwość popracowania nad dykcją, emisją głosu. Zajęcia mają na celu nie tylko poznanie magii teatru, ale w bardzo pozytywny sposób wpływają na rozwój młodego człowieka, kształtują wyobraźnię, pozbywają stresu, uczą pracy w grupie.
Teatr ma już na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień m.in. podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Dziecięcych MINIATURA w Opolu za spektakl pt. „Człowiek”.

Szkoła tańca Arabeska

grupa młodsza (dzieci w wieku 3-6 lat) – poniedziałki, godz. 15.15-16.15
grupa starsza (dzieci w wieku 6-9 lat) – poniedziałki, godz. 16.15-17.15
grupa zaawansowana (dzieci w wieku 6-9 lat) – poniedziałki, godz. 17.15-18.15
PIERWSZE ZAJĘCIA: 4 września
Zapisy i odpłatność u instruktorki, tel. 507 273 841
Instruktorka: Aneta Kania

Szkoła tańca Arabeska zaprasza wszystkie dzieci od 3 roku życia, które chcą nauczyć się tańca współczesnego z elementami baletu. Jeśli Twoje dziecko lubi tańczyć i jednocześnie dobrze się bawić, może nabyć przydatnych w przyszłości umiejętności tańca, a także kształtować odpowiednio sylwetkę swego ciała.
W programie:
ćwiczenia świadomości ciała w przestrzeni, koordynacja i równowaga ciała, izolacje i kontrakcje, praca nad uelastycznieniem ciała (ćwiczenia rozciągające), elementy tańca klasycznego, gry aktorskiej, partnerowania, akrobatyki (w zależności od sprawności grupy), improwizacja, praca nad przekazywaniem emocji widzowi poprzez taniec, praca nad poprawną postawą tancerza (zastosowanie klasyki).

RoboKids – laboratorium kreatywności

zajęcia dla dzieci w wieku 5-7 lat – soboty, godz. 11.15-12.45
Odpłatność: 120 zł/ miesiąc
zajęcia dla dzieci w wieku 8-13 lat – soboty, godz. 9.00-11.00
Odpłatność: 140 zł/ miesiąc
PIERWSZE ZAJĘCIA: 7 października

RoboKids to kursy robotyki dla dzieci łączące świetną zabawę z edukacją. W trakcie zajęć roboty ożywają w rękach najmłodszych, wiedza z obszarów informatyki, matematyki czy fizyki jest pochłaniana przez dzieci i pobudza ich ciekawość i wyobraźnię. Logika, wyobraźnia wizualno-przestrzenna i twórczość, to umiejętności, które nabędzie dziecko podczas zajęć. Dzięki temu RoboKids staje się alternatywną formą rozrywki dla dzieci, która w doskonały sposób jest w stanie wypełnić czas wolny dziecka. W czasie zajęć dzieci zajmują się budową, projektowaniem oraz programowaniem robotów, wykorzystując do tego specjalne zestawy klocków LEGO® Mindstorm. Zajęcia rozwijają logiczne myślenie, twórcze rozwiązywanie problemów, koncentrację  oraz pracę w grupie dzięki zadaniom, które są przed nimi przedstawione w trakcie zajęć.

DLA MAM Z DZIEĆMI

MommyGym – ćwiczenia dla mam z dziećmi NOWE

czwartki, godz. 12.00-13.00, PIERWSZE ZAJĘCIA: 19 października
Instruktorka: Karolina Paździorek – fizjoterapeutka uroginekologiczna z doświadczeniem w pracy z kobietami w okresie okołopoporodowym.
Odpłatność – 30 zł/ za zajęcia od osoby płatne z góry za cały miesiąc

MommyGym – ćwiczenia dla mam z dziećmi, skierowane dla kobiet po porodzie i okresie połogu. Celem zajęć jest pobudzenie całego ciała poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia wzmacniające, rozciągające, rozluźniające i poprawiające krążenie. Poziom dostosowany jest do regenerującego się ciała po ciąży, z uwzględnieniem dolegliwości tego etapu.  A to wszystko w miłym towarzystwie innych mam z maluszkami.

DLA DOROSŁYCH

Język niemiecki (kontynuacja)

czwartki, godz. 17.00-18.30
PIERWSZE ZAJĘCIA: 28 września
Instruktor: Jolanta Chrost

Kontynuacja nauki języka niemieckiego z elementami kultury krajów niemieckojęzycznych.

Zumba NOWE

czwartki, godz. 17.00-18.00
PIERWSZE ZAJĘCIA: 28 września
Instruktor: Daria Kolonko

Zumba jest źródłem endorfin i daje niesamowitą energię. Zumba to taniec inspirowany latynoskimi rytmami. Kto ćwiczy zumbę, tak naprawdę nie myśli, że w ogóle ćwiczy, tylko świetnie się bawi. Proste kroki taneczne i motywująca muzyka tworzą niepowtarzalną atmosferę, która dostarczy nam odrobinę potrzebnego ruchu, relaksu, a przede wszystkim uczestników wprawi w świetny humor.

Joga akademicka

wtorki, godz. 18.00-20.00
PIERWSZA ZAJĘCIA: 19 września
Instruktorka: Małgorzata Mendecka

Joga akademicka jest systemem aktywności prozdrowotnej opartym na ćwiczeniach fizycznych hatha jogi oraz technikach relaksacyjnych. Celem jogi akademickiej jest utrzymanie oraz poprawa zdrowia psychofizycznego człowieka. Metody wykorzystywane w jodze akademickiej są potwierdzone naukowo, w szczególności oparte są o naukę o rekreacji ruchowej. 

Zajęcia taneczno-ruchowe dla osób z niepełnosprawnościami

środy, godz. 16.00-18.00
PIERWSZE ZAJĘCIA: 6 września
Zapisy i odpłatność u instruktorki, tel. 733 036 622
Instruktorka: Monika Orlof-Jagiełło

TANIEC – MUZYKA – WYZWANIE – INTEGRACJA – ZABAWA – RELAKS – KONDYCJA – PRZYGODA – RUCH
Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych!

Chór Echo

poniedziałki, godz. 16.00-18.00
PIERWSZE ZAJĘCIA: 16 sierpnia
środy, godz. 17.00-19.00
Dyrygentka: Lilianna Czajkowska

Towarzystwo Śpiewacze z ponad stuletnią historią, które zapisało wiele wspaniałych kart historii amatorskiego ruchu śpiewaczego na Śląsku. Setki prób, występów oraz koncertów. Dzięki pracy doskonałych dyrygentów: Karola Stryi, Karola Anbilda i wielu innych przez długie lata lat był najlepszym chórem w okręgu oraz chlubą i wizytówką kulturalną naszego miasta. Znaczący rozdział w historii towarzystwa to również 25-letni okres pracy z zespołem Marii Słowik-Tudzierz, wieloletnia dyrygentura Donaty Dłubis a także 30-letni staż Adolfa Szyszki w roli prezesa. Obecnie chór prowadzi Lilianna Czajkowska, przygotowując śpiewaków do obchodów 110. jubileuszu istnienia Echa.

Grupa wokalna Camerton

wtorki, godz. 19.00-21.00
PIERWSZE ZAJĘCIA: 5 września
czwartki, godz. 19.00-21.00
Dyrygenci: Ewa i Grzegorz Kaczmarczykowie

Zespół rozpoczął działalność 4 grudnia 2007 roku w Łaziskach Górnych. Od 11 kwietnia 2008 roku funkcjonuje pod nazwą Grupa Wokalna Camerton. Od stycznia 2009 roku zespół jest członkiem Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Pomimo swojej krótkiej historii ma już na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień.

Aerobik

poniedziałki, godz. 18.30-19.45, PIERWSZE ZAJĘCIA: 4 września
środy, godz. 18.30-19.45
piątki, godz. 18.00-19.30
Zapisy i odpłatność u instruktorki, tel. 600 210 312
Instruktorka: Monika Otremba