BRAK WOLNYCH MIEJSC! Aida. Wyjazd do teatru Roma na musical

18 kwietnia zapraszamy na wyjazd do Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie na musical pt. Aida.

Wyjazd z Łazisk Górnych o godz. 7.00. Spektakl o godz. 19.00.
W programie ponadto zwiedzanie miasta z przewodnikiem i czas wolny.
Całkowity koszt wyjazdu – 240 zł (obejmuje bilet na musical, transport, ubezpieczenie, usługę przewodnika).
Zapisy i wpłaty zaliczki w wysokości 100 zł przyjmuje księgowość MDK do 21 stycznia (tel. 32 224 10 33).
Pozostała kwota do 31 marca.

/z recenzji/

„Spektakl perfekcyjnie precyzyjny” – Jacek Marczyński, Rzeczpospolita

„Dzieło doskonałe” – Agnieszka Kledzik, Dziennik Teatralny

„Spektakl, który musicie zobaczyć” – ELLE

„Musical na najwyższym poziomie” – Jerzy Doroszkiewicz, Kurier Poranny

„Hipnotyzujący spektakl” – Maciej Łukomski, strefalifestyle.pl

„Uczta dla zmysłów” – Jakub Panek, teatrdlawszystkich.eu

/o musicalu/

„Aida” to musical skomponowany przez legendę muzyki pop Eltona Johna do słów Tima Rice’a, jednego z najbardziej znanych autorów tekstów do licznych musicali. Autorami libretta są: Linda Woolverton, Robert Falls i David Henry Hwang, a oryginalna inscenizacja została wyprodukowana przez Disney Theatrical Productions. Miejscem akcji jest starożytny Egipt, a fabuła opowiada o zakazanej miłości Aidy, nubijskiej księżniczki wziętej do niewoli przez Egipcjan, i Radamesa, kapitana egipskiej armii zaręczonego z Amneris, córką faraona. Libretto jest oparte na operze Giuseppe Verdiego pod tym samym tytułem.

Premiera na Broadwayu odbyła się 23 marca 2000 roku i przez ponad cztery lata zagrano tam prawie dwa tysiące przedstawień tego tytułu.
Musical otrzymał 4 nagrody Tony (m.in za najlepszą muzykę oryginalną), a „Time Magazine” zaliczył go do dziesięciu najlepszych produkcji teatralnych roku 2000. W recenzji magazynu „Entertainment Weekly” znalazło się zdanie: „To bardzo poruszająca i przejmująca opowieść.”

Po broadwayowskiej premierze inscenizacje tego tytułu pokazywane były w krajach na całym świecie – m.in. w Australii, Czechach, Holandii, Kanadzie, Korei, Japonii, Peru, Szwajcarii, a także na Węgrzech i we Włoszech – ale jak dotąd musical „Aida” nie był jeszcze wystawiany w Polsce. Polska prapremiera w Teatrze Muzycznym ROMA planowana jest na 26 października 2019 roku. Otwarte przesłuchania do ról, na które zgłosiło się blisko pół tysiąca kandydatów, odbyły się na przełomie marca i kwietnia. Na ich podstawie wyłoniony został czterdziestoczteroosobowy zespół aktorów, wokalistów i tancerzy, który wystąpi w tym spektaklu.

„Aida” Eltona Johna i Tima Rice’a będzie już dziewiętnastą premierą musicalową na Dużej Scenie TM ROMA.

Polska prapremiera planowana jest na 26 października 2019 roku.

Musical „Aida” prezentowany jest na podstawie porozumienia z Music Theatre International (Europe) Limited, www.mtishows.eu.

Więcej na stronie: https://www.teatrroma.pl/spektakl/musical_aida/