Facet na telefon. Spektakl na Dzień Kobiet

w dniu

Zapraszamy na spektakl teatralny z okazji Dnia Kobiet!
8 marca o godzinie 19:00 w sali widowiskowej MDK będzie można obejrzeć spektakl pod wiele znaczącym tytułem „Facet na telefon” 🙂 Przedstawienie w wykonaniu aktorów dobrze znanego naszym widzom Teatru Żelazny.

Bilety w cenie 75 zł (parter) oraz 65 zł (balkon) do nabycia w kasie biletowej MDK, tel. 32 224 10 33 oraz za pośrednictwem strony Teatru Żelazny

O SPEKTAKLU:

Światowa prapremiera sztuki „Call a boy” autorstwa Mileny Preradovic – genialnej obserwatorki ludzkich zachowań i mistrzyni wydobywania tego, co w ludziach komiczne. Można się więc spodziewać wielu okazji do śmiechu, ale również ważnych i trudnych pytań odnośnie do tego kim jesteśmy i jak mogą wyglądać relacje międzyludzkie.Dziś relacje, w tym te nieco bardziej romantyczne, rodzą się i umierają bardzo szybko – wystarczy mieć ze sobą telefon. Takiej postawy trzyma się Caro – kobieta nowoczesna, przebojowa, trzeźwo patrząca na życie. Zajmuje się wzornictwem przemysłowym i jest niezależna pod każdym względem. Neguje wszelkie obyczajowe stereotypy, a mężczyzn traktuje instrumentalnie. Jest pozbawiona złudzeń co do małżeńskiego szczęścia, woli więc przeżywać krótkie przygody.
Jej przeciwieństwem jest romantyczka Sonia – z zawodu florystyka, typ marzycielki, pragnącej przede wszystkim wyjść za mąż, mieć dzieci i wieść ustabilizowane życie u boku ukochanego mężczyzny.
Kobiety łączy wspólne mieszkanie, a co najważniejsze przyjaźń. Już ta relacja stanowiłaby dobrą podstawę do napisania sztuki, ich losy skomplikują się jednak nieco bardziej…
Sonia właśnie zakochała się w bankowcu o imieniu Thomas, na temat którego kobieta snuje już małżeńskie plany. Caro, aby zademonstrować swoje poglądy, postanawia zamówić tytułowego „Faceta na telefon” i tym samym przekonać przyjaciółkę do swoich racji. Wieczór, który miał być czasem romantycznych uniesień, zamienia się jednak w wielką awanturę. A co z niej wyniknie? Czy pomimo przeciwności, bohaterowie staną przed ślubnym kobiercem?

Autor: Milena Preradovic
Tłumacz: Hanna Odziemkowska
Reżyseria: Piotr Wiśniewski
Muzyka: Daniel Cebula-Orynicz

Występują:
Caro – Magdalena Bocianowska
Sonia – Weronika Wronka
Matka – Małgorzata Krzysica/Anna Wesołowska
Thomas – Dawid Kobiela
www.teatrzelazny.pl/repertuar