Moc rezyliencji. Jak radzić sobie ze stresem?

6 października o godz. 17.00 zapraszamy słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łaziskach Górnych oraz wszystkich chętnych spoza UTW na spotkanie z zakresu psychologii pt. „Moc rezyliencji. Jak radzić sobie ze stresem?”.

Wykład poprowadzi psycholog Monika Kurpas.

Uwaga! Wykład jest bezpłatny, jednak z uwagi na stan pandemii prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału osobiście lub pod numerem telefonu 32 224 10 33.

Co to jest rezyliencja? Choć samo słowo może brzmieć oryginalnie, a nawet trochę magicznie, to jest to wywodzący się z psychologii termin. Rezyliencja oznacza umiejętność adaptacji do zmieniających się warunków i nowych sytuacji. Nawet tych negatywnych! 

Pojęcie to określa również zespół cech, dzięki którym nawet kiedy spotykają nas przykre czy bolesne doświadczenia, potrafimy po ich przeżyciu „wyjść na prostą”. 

Rezyliencja naturalnie pojawia się u osób, które cechuje pozytywne podejście do życia i brak strachu przed zmianami. Osoby o wysoko rozwiniętej rezyliencji mają także mocne poczucie własnej wartości. Dlatego, kiedy są świadkami nadchodzących zmian, niemal odruchowo zaczynają dostrzegać w nich nowe szanse i zastanawiać się, jak je wykorzystać.

Niestety, nie wszyscy z równym entuzjazmem reagujemy np. na nowe wyzwania zawodowe. Obawa przed tym, jak i czy sobie poradzimy, potrafią sparaliżować nas do tego stopnia, że nie tylko gorzej znosimy nową sytuację, ale i pogarsza się nasze samopoczucie psychiczne. Jak to zmienić? Tego dowiedzie się Państwo podczas wykładu!