Punkt pomocy dla Ukrainy

Drodzy łaziszczanie,

jak Państwo wiedzą, od ponad miesiąca w Miejskim Domu Kultury prowadzony jest punkt pomocy dla obywateli Ukrainy, którzy w dramatycznych okolicznościach musieli opuścić swoją ojczyznę. Wydajemy tutaj m.in. ubrania, środki higieniczne, różnego rodzaju rzeczy potrzebne do zorganizowania przestrzeni do życia.
Ale przede wszystkim wydajemy żywność, której niestety wciąż brakuje.

Chcemy tutaj powiedzieć, że nie mamy żadnych specjalnych funduszy na tę pomoc. Nasz punkt działa tylko i wyłącznie dzięki zaangażowaniu pracowników MDK, a przede wszystkim dzięki Wam, którzy konsekwentnie przekazujecie żywność, dary oraz datki. Bez Was – ludzi o dobrych sercach – tej pomocy by nie było. Nie znajdujemy słów, które wyraziłyby wdzięczność za Wasze zaangażowanie.

Dziękujemy w imieniu pracowników MDK oraz wszystkich Ukraińców, którym pomagacie zapewnić podstawowe potrzeby życiowe.

Mając świadomość, że ta pomoc potrzebna będzie długodystansowo, tym bardziej jesteśmy wdzięczni za dostarczaną żywność. Każdego dnia widzimy, jak bardzo jest potrzebna. Liczy się dosłownie każdy, nawet najmniejszy kartonik mleka, pasztecik, chleb, jabłko…

Wierzymy, że nie zabraknie nam sił i zaangażowania, aby wspierać najbardziej potrzebujących tak długo, jak będzie taka potrzeba.