Seks dla opornych. Spektakl Teatru Żelaznego w MDK

20 listopada o godzinie 17:00 zapraszamy do sali widowiskowej MDK na spektakl pt. „Seks dla opornych”.

Bilety w cenie 50 zł (parter) do nabycia w kasie biletowej MDK, tel. 32 224 10 33 oraz za pośrednictwem strony Teatru Żelazny.
Dla grup zorganizowanych (od 10 osób) bilety tańsze o 10 zł. Przy grupie 15 osób i więcej dla organizatora bilet za 1 zł. Rezerwacje grupowe telefonicznie pod numerem: 791 500 385.

O SPEKTAKLU

Długoletnie małżeństwo postanawia ożywić swój związek i z egzemplarzem popularnego poradnika seksualnego rezerwuje miejsce w hotelowym pokoju. Jak protagonista przyzwyczajony do wizerunku poczciwej żony i kochającej matki zareaguje na widok tejże cedzącej niecenzuralne słowa i odzianej w strój tzw. dominy rodem z filmu dla dorosłych? Co kryje się pod powierzchnią weekendu, który w założeniu ma przywrócić małżonkom dawny wigor i pożądanie? Brawurowy komediodramat w reżyserii Piotra Wiśniewskiego ze znakomitymi aktorami scen śląskich, Małgorzatą Krzysicą i Dariuszem Wiktorowiczem to błyskotliwie napisane dialogi, których duch jest echem rozmów wielu współczesnych małżeństw. Codzienny pęd, skoncentrowanie na wychowaniu dzieci, zawodowe obowiązki, przyzwyczajenie i nuda wiodą do zdefiniowania relacji na nowo, gdzie fantazje i własne potrzeby schodzą na dalszy plan. Czy jest szansa na powrót wielkiej namiętności sprzed lat, gdy balansują na granicy ostatecznego rozstania? Kolejne gry i zabawy pary są pretekstem do głębokiej rozmowy w poszukiwaniu tego, co łączy i niwelowaniu tego, co dzieli. Jaki będzie jej finał?

Czas trwania spektaklu: 1,5 h z przerwą.
„Seks dla Opornych” Michele Riml
Przekład: Hanna Szczerkowska
Reżyseria i scenografia : Piotr Wiśniewski
​Muzyka: Bartosz Ebert
Występują: Małgorzata Krzysica i Dariusz Wiktorowicz