Shirley Valentine. Legendarny monodram na Dzień Matki

w dniu

Zapraszamy na spektakl teatralny z okazji Dnia Matki.

26 maja o godzinie 19:00 w sali widowiskowej MDK będzie można obejrzeć spektakl pt. Shirley Valentine. Monodram w wykonaniu aktorki Teatru Żelazny – Anny Kudelskiej.

Bilety na parter w cenie 60 zł (normalny) oraz 50 zł (ulgowy: emeryci, renciści, osoby uczące się) do nabycia w kasie biletowej MDK, tel. 32 224 10 33 oraz za pośrednictwem strony Teatru Żelazny

Legendarny spektakl Willy’ego Russel’a, byłego fryzjera, który, podczas godzin spędzonych na wysłuchiwaniu zwierzeń podczas układania włosów, jak żaden inny mężczyzna, zgłębił tajniki kobiecej duszy – jej tęsknot i pragnień. Hit teatralny w wykonaniu śląskiej aktorki Anny Kadulskiej związanej przez wiele lat z Teatrem Śląskim w Katowicach, zdobywczyni wielu nagród teatralnych.

Spektakl w humorystyczny sposób opowiada historię kury domowej, która zajmując się domem i gotując mężowi sadzone z kartoflami zapomniała o własnych marzeniach. Jedyną jej powierniczką jest kuchenna ściana, z którą rozmawia. Pewnego dnia dostaje od przyjaciółki zaproszenie na dwutygodniowy urlop do Grecji. Propozycja wydaje się abstrakcyjna i niemożliwa do zrealizowania, czy wyjedzie wbrew woli męża?Perfekcyjne odwzorowanie angielskiej kuchni oraz… greckiej plaży i autentyczny zapach sadzonego z kartoflami gwarantują wspaniałą zabawę.

Czas trwania spektaklu: 2,5 h + przerwa  (ok. 15 min).
Reżyseria i scenografia: Piotr Wiśniewski
Asystent reżysera: Marta Marzęcka-Wiśniewska