Sprawny umysł. Co robić, żeby jak najdłużej nam służył?

13 października o godz. 17.00 zapraszamy słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łaziskach Górnych oraz wszystkich chętnych spoza UTW na spotkanie z zakresu psychologii pt. „Sprawny umysł. Co robić, żeby jak najdłużej nam służył”.

Wykład poprowadzi psycholog Monika Kurpas.

Uwaga! Wykład jest bezpłatny, jednak z uwagi na stan pandemii prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału osobiście lub pod numerem telefonu 32 224 10 33.

Sprawny, bystry i świetnie działający umysł to jeden z warunków dobrego życia. To dzięki niemu udaje nam się rozwiązywać codzienne problemy, prowadzić rozmowy z bliskimi, pracować, czytać i pisać. To on daje nam możliwość rozumienia świata i korzystania z jego dobrodziejstw. Kiedy zaczyna szwankować, znacząco obniża się jakość naszego życia. Dlatego tak istotne jest, by skrupulatnie, każdego dnia dbać o mózg – centralny organ naszego organizmu. To on steruje wszystkimi procesami w naszym ciele, umożliwiając działanie pamięci, koncentrowanie się, wykonywanie wszystkich codziennych zadań. Jak zadbać o sprawność umysłu, by służył nam bez zarzutu do później starości? O tym dowiedzą się Państwo podczas wykładu.