Svitlana Lagutina „Pasja życia”. Wystawa akwareli

W piątek, 4 listopada, zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa akwarelowego Svitlany Lagutiny. Wystawa nosi tytuł „Pasja życia”.

Początek o godzinie 18:00 (sala nr 13 Miejskiego Domu Kultury w Łaziskach Górnych).

Wystawę będzie można oglądać do 4 grudnia.

SVITLANA LAGUTINA

Malarka, akwarelistka, graficzka.

Urodzona w Kijowie (Ukraina) w 1979 roku.
W 2005 roku ukończyła Kijowski Narodowy Uniwersytet Budownictwa i Architektury w specjalności architektura. Od roku 2015 mieszka i pracuje w Polsce.

Bierze aktywny udział w międzynarodowych konkursach i wystawach. Jest laureatką kilku międzynarodowych konkursów malarskich w technice akwareli. Prace Svitlany znajdują się w prywatnych zbiorach kolekcjonerów z całego świata.

Svitlana to artystka, która przedstawia otaczający ją świat, najczęściej tworzy z natury. Artystka nie ma na celu prezentowania wielkich idei, wybiera piękno zwykłych, zrozumiałych i radosnych rzeczy. Ulubiona tematyka to portrety dzieci, kwiaty, plenerowe etiudy. „Na świecie jest tyle piękna, że z pewnością może pomóc przetrwać nawet najtrudniejsze chwile w życiu człowieka”- wierzy artystka. Svitlana jest zakochana w akwareli i jest przekonana, że ten materiał zachowuje lekkość i oddech życia. Każda z jej prac akwarelowych jest próbą zachowania chwili oraz przekazania atmosfery i ulotnego stanu otaczającej nas przestrzeni.