Wiedeńska krew. Znakomita operetka w MDK!

12 listopada (w niedzielę) o godzinie 18:00 zapraszamy do sali widowiskowej MDK na operetkę „WIEDEŃSKA KREW” Johanna Straussa – największy hit z gatunku operetki w gwiazdorskiej obsadzie w wykonaniu Teatru Muzycznego Arte Creatura!

Bilety w cenie 90 zł i 100 zł (parter) oraz 80 zł (balkon) do nabycia w kasie biletowej MDK (tel. 32 22 41 033) oraz za pośrednictwem Internetu na stronach
KUP BILECIK
BILETYNA


NAJPIĘKNIEJSZE WIEDEŃSKIE WALCE, Znakomita Obsada🤩, Orkiestra Arte Creatura Teatr Muzyczny🎻, gustowne kostiumy, cudowne głosy, roztańczony Wiedeń💃 i wspaniała zabawa!

Jedyna w Polsce okazja, by zobaczyć roztańczony spektakl operetkowy pt. „Wiedeńska krew” Johanna Straussa w gwiazdorskim wykonaniu. Na scenie w rytmie walca pulsuje gorąca wiedeńska krew głównych bohaterów, rozbrzmiewają cudowne głosy i znane na całym świecie melodie. Każdy spektakl kończy się owacjami na stojąco i na długo zapada widzom w pamięć.
Przedstawiamy pełny spektakl muzyczny z zachwycającymi, barwnymi kostiumami, dopracowaną choreografią i niebanalną scenografią, bez skrótów i okrojonych wersji koncertowych! Na scenie występują soliści międzynarodowych scen muzycznych, którzy zachwycają widzów znakomitymi głosami, rozbawiają do łez perypetiami głównych bohaterów, i porywają do roztańczonego Wiednia. Towarzyszy im Orkiestra Teatru Arte Creatura złożona z wybitnych muzyków, wirtuozów swych instrumentów, pod dyrekcją uznanych dyrygentów.
Wiedeńska krew Johanna Straussa jest jedną z czterech (obok Zemsty nietoperza, Barona cygańskiego i Nocy w Wenecji) najbardziej znanych operetek kompozytora, które niezmiennie utrzymują się w czołówce światowego repertuaru. Fabuła Wiedeńskiej krwi jest ponadczasowa, bo osnuta wokół miłosnych perypetii głównych bohaterów, którzy kochają, rozstają się i na powrót do siebie wracają. Całość opowiedziana jest niezwykle lekko i frywolnie – z wiedeńską klasą i polotem. Libretto przedstawia historię słomianego wdowca – hrabiego Zedlau, który zyskał sławę pierwszorzędnego uwodziciela i casanovy, o którego względy walczą dwie piękne kobiety: urocza tancerką i żona, która wraca do domu. Tymczasem hrabia stara się o wdzięki innej damy. Jak to bywa w operetkach wszystko kończy się szczęśliwie, a każdy znajduje upragnioną miłość.


W główne role wcielą się wspaniali soliści międzynarodowych scen operowych z towarzyszeniem znakomitej Orkiestry Teatru Muzycznego Arte Creatura.
W spektaklu wystąpią m.in.: Jarosław Wewióra, Beata Kraska-Kosiara / Natalia Piechowiak, Ewelina Sobczyk, Chaoran Zuo / Michał Dziedzic / Piotr Brożek, Magdalena Czarnecka / Agnieszka Styblińska, Adam Żaak, Grażyna Bieniek-Żaak, Monika Mazur, Anna Mucha, Piotr Rybak.