Wyjazd na Mazury. Maj 2023. Brak miejsc

BRAK WOLNYCH MIEJSC.

W dniach 15–21 maja 2023 r. Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych zaprasza na wycieczkę na Mazury.

Zakwaterowanie: w obiekcie Masuria Hotel & SPA**** w Łukcie położonym w bezpośrednim sąsiedztwie objętego strefą ciszy – jeziora Isąg. Usytuowanie na terenie rezerwatu przyrodniczego Ostoja bobrów na rzece Pasłęce i na obszarze chronionym w ramach programu Natura 2000. Wszystko to w nurcie „slow life”, czyli naturalnie, blisko przyrody, zdrowo i spokojnie. Masuria Hotel & SPA zapewnia szereg atrakcji. Można skorzystać z rowerów, kijków nordic walking czy wybrać się na wycieczkę, odkrywając piękno tutejszych lasów. Można też zagrać wspólnie w kręgle, bilard, czy ulubioną grę planszową w pokoju zabaw lub spędzić miło czas grając w ping-ponga. Po udanej zabawie do poznawania prawdziwych smaków mazurskiej kuchni zaprasza Restauracja Natura.

Koszt wyjazdu: 1950 zł
(400 zł płatne przy zapisie, I rata – 500 zł płatna do 15 listopada 2022 r., II rata – 500 zł płatna do 15 lutego 2023 r., III rata – 550 zł płatna do 15 kwietnia 2023 r.).

Cena obejmuje:
– 6 noclegów w pokojach 2-osobowych (telewizja satelitarna, telefon, bezpłatny Internet WiFi, mini chłodziarka, sejf, ręczniki, szlafroki, suszarka do włosów);
– 6 śniadań i obiadokolacji, w tym jedna kolacja z bogatym menu grillowym;
– możliwość korzystania z basenu, jacuzzi i saun;
– trzy wycieczki z przewodnikiem;
– transport i ubezpieczenie.

Dodatkowo płatne:
– rejs po Kanale Elbląskim;
– wstęp do katedry we Fromborku;
– wstęp do Muzeum Kopernika;
– obowiązkowa opłata klimatyczna.

W programie trzy wycieczki:

– spotkanie z przewodnikiem w Elblągu o godz. 9.00. Przejazd do miejscowości Kadyny (stadnina koni, letni pałac niemieckiego cesarza Wilhelma II – z zewnątrz, cesarska manufaktura ceramiki). Przejazd do Fromborka (zwiedzanie archikatedry, gdzie pochowany jest Mikołaj Kopernik, koncert organowy na słynnych organach z 1684 roku, Muzeum Mikołaja Kopernika, spacer ryneczkiem z ławką Kopernika, czas wolny).

– spotkanie z przewodnikiem w Elblągu o godz. 9.00 i zwiedzanie miasta (Stare Miasto, ratusz Staromiejski, Brama Targowa, czas wolny). Przejazd przez żuławy na Mierzeję Wiślaną (śluza Gdańska Głowa, ujście Wisły w Mikoszewie, kościółek w Stegnie, spacer brzegiem morza w Stegnie, czas wolny, rejs po Kanale Elbląskim, przekop Mierzei Wiślanej, kapitanat Portu Nowy Świat, największa śluza w Polsce o długości 269 metrów).

– wycieczka do Olsztyna oraz leśnego Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach.

Wyjazd z Łazisk Górnych w dniu 15 maja 2023 r. o godz. 8.00.
Powrót 21 maja w godzinach wieczornych.

Zapisy i wpłaty przyjmuje księgowość MDK, tel. 32 224 10 33.
Ilość miejsc ograniczona!