Łaziski Festiwal Górski

📢 XIII FESTIWAL GÓRSKI „POD GÓRĘ” – ŁAZISKA GÓRNE 📢
Zapraszamy serdecznie na wyjątkowe wydarzenie, które przyciągnie miłośników gór, podróży i przygód z całej Polski! W dniach 14-16 listopada 2024 r. czekają na Was trzy dni pełne inspirujących prelekcji, pokazów filmowych oraz niesamowitych historii. Sprawdźcie szczegółowy program i dołączcie do nas na niezapomniane górskie wędrówki, choćby tylko w wyobraźni! 🏔️✨

📅 CZWARTEK – 14.11.2024

📍 Miejska Biblioteka Publiczna w Łaziskach Górnych

Cykl: Łaziszczanie w górach i podróży
Wspaniałe historie osób z naszej okolicy, które zdobywają świat i dzielą się swoimi doświadczeniami z podróży i górskich przygód:

🕕 18:00 – Karol Sikora: „Wyprawa na Korsykę – przejście kultowego szlaku GR20″
Opowieść o pokonywaniu jednego z najtrudniejszych szlaków długodystansowych w Europie.

🕡 18:45 – Kasia Późniak: „Dzika droga – minikamper, Rumunia, MTB i niedźwiedzie”
Podróż pełna adrenaliny po dzikich zakątkach Rumunii na rowerze górskim.

🕢 19:30 – Sebastian Duda: „Bieg górski z serii UTMB w walijskiej Snowdonii”
Opowieść o walce z własnymi ograniczeniami podczas jednego z najbardziej prestiżowych biegów górskich na świecie.

🎥 20:30 – Film „Ściana cieni” w reżyserii Elizy Kubarskiej
Fascynujący dokument o zderzeniu kultur i niełatwej wyprawie wspinaczkowej na niezdobyte szczyty.

📅 PIĄTEK – 15.11.2024

📍 Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych

🎥 17:00 – Film „Adra”
Zdobywca nagrody za najlepszy film w kategorii – Ludzie i góry” na Festiwalu Górskim w Lądku-Zdroju.

🕕 18:00 – Adam Klimek: „Na granicy możliwości – zawodowe wyzwania w pracy fotografa z ratownikami górskimi”
Kulisy pracy fotografa towarzyszącego ratownikom górskim w najtrudniejszych momentach.

🕡 19:15 – Angelika Chrapkiewicz: „Od marzeń do działania – jak wraz z zespołem zrealizować niemożliwe”
Inspirująca historia, jak od marzeń przejść do wielkich czynów.

🕢 20:30 – Karol Wójcicki: „W pogoni za cieniem. Opowieści łowcy zaćmień”
Opowieść pełna nauki i fascynacji astronomią, a także podróż za zaćmieniami Słońca po całym świecie.

📅 SOBOTA – 16.11.2024

📍 Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych

🏞️ 10:00Zdobywanie szczytu Hołdy na 3 sposoby:

• Piesza „Foto wycieczka” z Adamem Klimkiem
  • Górski rajd rowerowy z Kasią Późniak
  • Bieg górski Hołda Trail z Klono Team

🎥 12:00 – Film „Ice Waterfalls”
Film wyróżniony na Festiwalu Górskim w Lądku-Zdroju.

🎥 12:40 – Film „Pocztówki znad krawędzi”
Najlepszy polski film Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju.

🕑 13:30 – Fundacja ICAD: „Bezpieczeństwo w górach Gruzji – tworzenie struktur oraz rozwój ratownictwa górskiego”
Kulisy tworzenia służb ratowniczych w trudnych, górskich warunkach Kaukazu.

🕓 14:30 – Piotr Milewski: „Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji”
Zaskakująca i pełna refleksji podróż przez kulturę Japonii i doświadczenia życia w korporacji.

🕕 16:00 – Stone on Travel: „12000 km pieszo przez Ameryki”
Wielka wyprawa pieszo przez kontynent amerykański – opowieść o przekraczaniu granic.

🕠 17:30 – Zbigniew Piotrowicz: „Sudeckość”
Esej o tożsamości i pięknie Sudetów.

🕖 19:00 – Marek Pernal: „Galapagos. Podróż do źródeł czasu”
Opowieść o jednej z najbardziej niezwykłych wypraw na wyspy, gdzie czas zatrzymał się na miliony lat.

🕘 21:00 – Tadeusz Papierzyński: „6812 metrów marzeń – opowieść o zdobywaniu Ama Dablam” + koncert niespodzianka
Relacja z wyjątkowej wyprawy na Ama Dablam, zakończona niespodzianką muzyczną!

🎟️ BILETY 🎟️

• Czwartkowy program (14.11.) – cegiełki dla powodzian – 20 PLN
  • Piątek i sobota (15-16.11.) – 30 PLN
  • Dzieci i młodzież do lat 18 – wstęp wolny!
  • Bilety dostępne od 21.10.2024 w kasach MDK oraz online na www.kupbilecik.pl od 23.10.2024.

Partnerzy i sponsorzy
Jak co roku przygotowaliśmy wiele zabaw i konkursów z atrakcyjnymi nagrodami! 🎁
Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia. Do zobaczenia na Festiwalu!