Zajęcia UTW 2023/2024

ZAPISY

Zapisy na zajęcia w ramach UTW będą prowadzone od 11 września.
Można się zapisywać osobiście lub telefonicznie pod numerem 32 224 10 33.
Do UTW zapraszamy zarówno mieszkańców Łazisk Górnych w wieku 50+, jak również osoby spoza Łazisk Górnych.

WPISOWE

Warunkiem przystąpienia do UTW w Łaziskach Górnych jest uiszczenie opłaty wpisowej na rok akademicki 2023/2024 w wysokości 50 zł oraz wypełnienie deklaracji uczestnictwa.

OPŁATA ZA ZAJĘCIA

Odpłatność za zajęcia dla łaziszczan – 35 zł za miesiąc płatne z góry.
Odpłatność dla osób spoza Łazisk Górnych – 50 zł za miesiąc płatne z góry.

ZAJĘCIA

Język angielski (kontynuacja)

środy, godz. 17.00-18.30, PIERWSZE ZAJĘCIA: 27 września
Prowadzenie: Justyna Żogała

Nigdy nie jest za późno na naukę angielskiego. Poznaj język nazywany współczesną łaciną. Zajęcia dla wszystkich, którzy chcą odświeżyć język angielski i nauczyć się czegoś nowego. Zapraszamy również wiecznie początkujących – tym razem się uda!

Taniec liniowy

czwartki, godz. 18.00-19.30, PIERWSZE ZAJĘCIA: 19 października
Prowadzenie: Adam Foks

Taniec liniowy jest  formą tańca, w którym połączone figury taneczne tworzą powtarzające się sekwencje tańca, wykonywane identycznie i w tym samym czasie przez tancerzy, tańczących w jednej lub kilku równoległych liniach. To doskonała forma tańca dla osób nieposiadających partnera.

Pilates

środy, godz. 9.00-10.00, PIERWSZE ZAJĘCIA: 27 września
Prowadzenie: Beata Mendel

Pilates to zajęcia gimnastyczne, które przeznaczone są dla wszystkich, bez względu na wiek. Dlatego z powodzeniem są polecane seniorom. Jest to trening całego ciała, w którym liczy się równowaga, oddech oraz precyzja i kontrola ruchu.

FIT kręgosłup

czwartki, grupa I – godz. 9.30-10.30, grupa II – godz. 10.40-11.40
PIERWSZE ZAJĘCIA: 28 września
Prowadzenie: Karolina Paździorek

Za sprawą odpowiednio dobranych ćwiczeń każdy uczestnik w miarę swoich możliwości pracuje nad wzmocnieniem mięśni głębokich ciała, które mają ogromne znaczenie dla odciążenia kręgosłupa. Regularne uczęszczanie na zajęcia skutkuje wzmocnieniem szkieletu mięśniowego, poprawą sylwetki i lepszym samopoczuciem. W takim razie czas na ćwiczenia!

Taniec intuicyjny NOWE

piątki, godz. 10.00-10.45, PIERWSZE ZAJĘCIA: 29 września
Prowadzenie: Joanna Urantówka

Taniec – choć powszechnie nam znany – częściej kojarzony jest z wyuczonymi krokami niż z intuicją. Tymczasem to właśnie ruch autentyczny może pomóc nam nawiązać dobrą i zdrową relację z własnym ciałem opartą na szacunku oraz uważności na samego siebie. Taniec intuicyjny to aktywność ruchowa, która stanowi wielopłaszczyznową terapię. Oznacza poruszanie ciałem w rytmie i w sposób, jaki narzuca nasz organizm. Ruch może wypływać z ciała, z emocji, z naszych przeżyć. Może być po prostu nasz – wolny, swobodny, nieskrępowany określonymi krokami, oczekiwaniami. Nasze ciało nie jest na pokaz, ale po to, abyśmy mogli żyć, doświadczać i mieć kontakt z samym sobą. W ruchu autentycznym nie liczy się ocena świata, precyzja ruchów, doskonała choreografia. Liczymy się my sami, nasze odczucia, nasze emocje, historia, myśli.  Uwolnienie ciała, które początkowo może być krępujące, uwalnia także naszą psychikę. Warto wytańczyć emocje i sprawdzić, jak zmienia się nasze samopoczucie. Odtąd ruch uczy uważności na swoje ciało i na to, co przeżywamy, czego doświadczamy.

Joga

wtorki, godz. 9.00-10.30, PIERWSZE ZAJĘCIA: 26 września
Prowadzenie: Katarzyna Plucińska

Zajęcia jogi obejmują ćwiczenia oddechowe, relaksację i medytację, dzięki czemu poprawiają ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Jest to idealna aktywność fizyczna dla seniorów, ponieważ jest mało aktywna, można ją modyfikować za pomocą rekwizytów dla różnych umiejętności i można ją rozpocząć w każdym wieku.

Latino solo dla pań

wtorki, godz. 18.15-19.15, PIERWSZE ZAJĘCIA: 26 września
Prowadzenie: Magdalena Froń-Nagórska – mistrzyni tańca najwyższej klasy S

Latino solo to zajęcia taneczne dedykowane przede wszystkim do pań, które pragną wzmocnić swoją pewność siebie i odkryć na nowo kobiecość. Ćwicząc Dzięki zajęciom tańca latino solo możemy również wzmocnić mięśnie, a także zredukować nadmiar stresu.

Warsztaty manualno-artystyczne NOWE

środy, godz. 14.30-16.00, PIERWSZE ZAJĘCIA: 27 września
Prowadzenie: Agnieszka Krupa

Zajęcia skierowane do osób dorosłych chcących rozwijać swoje pasje. Program warsztatów jest elastyczny i skoncentrowany na czerpaniu przyjemności z pracy artystycznej z wykorzystaniem swojej wiedzy i umiejętności w sztuce użytkowej. Tematyka zajęć: upcykling, rękodzieło, malarstwo, rysunek, mozaika, makrama, makatka, rysunek, rzeźba.

Klub gier planszowych

poniedziałki, godz. 16.30-19.00, PIERWSZE ZAJĘCIA: 25 września
Prowadzenie: Michał Piwoński

Doskonała forma spędzania czasu wolnego w miłym towarzystwie, która jednocześnie trenuje umiejętność radzenia sobie z porażką, pracę pod presją czasu, logiczne myślenie, współpracę, autoprezentacja czy trening wyobraźni.

Klub seniora AKTYWNI-POZYTYWNI NOWE

wtorki, godz. 17.00-19.00, PIERWSZE ZAJĘCIA: 26 września
Prowadzenie: Róża Ciszak

Wtorkowe spotkania Klubu to świetna okazja na spędzenie popołudnia w interesujący sposób. Tutaj będzie można zagrać w karty i inne gry, posłuchać muzyki, nauczyć się podstaw tworzenia makramy itd. Program spotkań będzie ustalany w porozumieniu z uczestnikami.

Wyjazdy na basen do Aquadromu w Rudzie Śląskiej (aquafitness i rekreacja)

czwartki, wyjazd z Łazisk Górnych o godz. 10.50, z Łazisk Średnich o godz. 10.40,
PIERWSZE ZAJĘCIA: 5 października
Odpłatność: 48 zł/ za jeden wyjazd, płatne z góry za cały miesiąc na początku każdego miesiąca