Lato z MDK

Niezwykłe wakacje z Miejskim Domem Kultury w Łaziskach Górnych

Proponujemy 12 wyjazdów, w poniedziałki, środy i piątki, w terminie od 1 do 29 sierpnia oraz wspaniałą zabawę na zakończenie wakacji w dniu 31 sierpnia.
Uwaga! Warunkiem odbycia się wycieczek jest zebranie się minimum 30 dzieci.
Oferta skierowana jest do dzieci od 6 roku życia.
Zapisy od 1 czerwca!

Poniedziałek, 1 sierpnia

wycieczka do Parku Przygód i Atrakcji oraz Parku Linowego Alele w Wilkowicach. Proponujemy Państwu plac zabaw, na którym Wasze dziecko poczuje w pełni ducha pozytywnej zabawy. W strefie zabaw każde dziecko znajdzie coś dla siebie: plac zabaw dla młodszych, zjeżdżalnie, huśtawki, trampoliny, boisko do badmintona, labirynt XXL i wiele innych. Fantastyczną zabawę pomiędzy drzewami zapewnia starszym dzieciom Park Linowy.
Wyjazd o godz. 9.00.
Odpłatność – 85 zł. Cena obejmuje: wstęp do parku, transport, ubezpieczenie, opiekę instruktora oraz obiad.

Środa, 3 sierpnia

wyjazd do Cinema City w Katowicach oraz spotkanie z Gryfnymi Alpakami w Mikołowie. Gryfne Alpaki to miejsce, które powstało z pasji oraz z miłości do alpak. Goście farmy mają niepowtarzalną okazję zobaczyć je, pogłaskać i nakarmić, a także zorganizować sobie wraz z nimi sesje zdjęciowe. Spotkanie będzie połączone z warsztatami z edukacji żywieniowej. Tego samego dnia pojedziemy również do kina. Tytuł filmu podamy na tydzień przed seansem.
Wyjazd o godz. 9.00.
Odpłatność – 75 zł. Cena obejmuje: wstępy, transport, ubezpieczenie, opiekę instruktora oraz obiad.

Piątek, 5 sierpnia

– wyjazd do Funzeum oraz na Międzynarodową Wystawę Budowli z Klocków LEGO w Gliwicach. Funzeum to prawie 4000 metrów kwadratowych rozrywki i edukacji. To największe tego typu miejsce w Polsce. Niezliczone interaktywne i niepowtarzalne eksponaty czekają na Twoją kreatywność. Funzeum to muzeum światła i koloru, gdzie sztuka i nauka spotykają się z dobrą zabawą. Biegaj, śmiej się, doświadczaj – baw się funtastycznie! Części zwiedzania będzie nam towarzyszył przewodnik. Na wystawie klocków zobaczymy zaś najpiękniejsze budowle z całego świata.
Wyjazd o godz. 9.15.
Odpłatność – 90 zł. Cena obejmuje: wstępy, transport, ubezpieczenie, opiekę instruktora oraz obiad.

Poniedziałek, 8 sierpnia

– wyjazd do ZOO w Opolu. Ekscytującą wycieczkę przez wszystkie kontynenty świata można odbyć zwiedzając opolskie ZOO! A po drodze spotkać w nim dostojne żyrafy, słodkie pandy rude, zwinne pumy, eleganckie zebry, sympatyczne mrówkojady i wiele gatunków małp i małpiatek, np. lemury czy goryle. Jest tu również basen z uchatkami kalifornijskimi i wybieg dla egzotycznych goryli! Generalnie w opolskim ZOO mieszka ponad 1,5 tysiąca zwierząt 290 gatunków. Można się tu zatem poczuć jak w tropikalnej dżungli albo dzikiej puszczy.
Wyjazd o godz. 9.00.
Odpłatność – 95 zł. Cena obejmuje: wstęp, transport, ubezpieczenie, opiekę instruktora oraz obiad.

Środa, 10 sierpnia

wyjazd do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Zamku Tarnowice Stare w Tarnowskich Górach. Szkoła Magii i Czarodziejstwa to wydarzenie dla małych i dużych, dla całych rodzin, przyjaciół i indywidualnych gości, dla fanów serii o Harrym Potterze, jak i dla tych, którzy nie wiedzą o nim nic, ale chcą się dobrze bawić i wziąć udział w wyprawie do innego świata. Całość ma charakter fabularyzowanego, interaktywnego przedstawienia.
Wyjazd o godz. 9.00.
Odpłatność – 105 zł. Cena obejmuje: wstęp, transport, ubezpieczenie, opiekę instruktora oraz obiad.

Piątek, 12 sierpnia

wyjazd do Cinema City w Katowicach oraz Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie.
W ogrodzie botanicznym dzieci będą miały do wyboru dwa rodzaje warsztatów. Młodsze dzieci będą uczestniczyły w „kalejdoskopie natury”, które to zajęcia pozwalają na obserwację przyrody wraz ze zmieniającymi się porami roku. W czasie warsztatu drużyny wyruszają na poszukiwanie skrzyń ze skarbami. W każdej z nich ukryte są zadania do wykonania, zagadki do rozwiązania oraz ciekawostki na temat przyrody. W okresie wiosenno-letnim przewodnikiem na trasie jest sikorka. Na warsztatach „owadzia spółka” młodzi entomolodzy wyruszą na wędrówkę w poszukiwaniu owadów. Tego samego dnia pojedziemy również do kina. Tytuł filmu podamy na tydzień przed seansem.
Wyjazd o godz. 9.00.
Odpłatność – 75 zł. Cena obejmuje: warsztaty, bilet do kina, transport, ubezpieczenie, opiekę instruktora oraz obiad.

Środa, 17 sierpnia

wyjazd do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Zamku Tarnowice Stare w Tarnowskich Górach. Szkoła Magii i Czarodziejstwa to wydarzenie dla małych i dużych, dla całych rodzin, przyjaciół i indywidualnych gości, dla fanów serii o Harrym Potterze, jak i dla tych, którzy nie wiedzą o nim nic, ale chcą się dobrze bawić i wziąć udział w wyprawie do innego świata. Całość ma charakter fabularyzowanego, interaktywnego przedstawienia.
Wyjazd o godz. 9.00.
Odpłatność – 105 zł. Cena obejmuje: wstęp, transport, ubezpieczenie, opiekę instruktora oraz obiad.

Piątek, 19 sierpnia

wyjazd do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie. Tutaj sam doświadczysz, że granica między nauką i zabawą nie istnieje!. Na powierzchni ponad 6 ha parku rozmieszczone są m.in. urządzenia demonstrujące zjawiska fizyki, ekspozycja geologiczna „Geo-gródek”, ekspozycja sensoryczna „Zapachowo” oraz zielony labirynt z cytatami Stanisława Lema – „Lem-birynt”.
Wyjazd o godz. 8.30.
Odpłatność – 90 zł. Cena obejmuje: wstęp, transport, ubezpieczenie, opiekę instruktora, usługę przewodnika w Ogrodzie oraz posiłek.

Poniedziałek, 22 sierpnia

wyjazd do Jaskini Wierzchowskiej na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W programie zwiedzanie jaskini z przewodnikiem, spotkanie z Człowiekiem Pierwotnym, a także wiele wyśmienitej zabawy w największej jaskini na Jurze. To tutaj, w namulisku natrafiono m.in. na kości niedźwiedzi jaskiniowych, hien oraz innych zwierząt występujących na tym obszarze w epoce lodowcowej.
Wyjazd o godz. 8.45.
Odpłatność – 90 zł. Cena obejmuje: wstęp, transport, ubezpieczenie, opiekę instruktora oraz posiłek.

Środa, 24 sierpnia

wyjazd do Parku Jurajskiego w Krasiejowie koło Opola. JuraPark Krasiejów to wyjątkowe miejsce pełne ekscytujących niespodzianek. A spotkanie z dinozaurami to zaledwie początek wielkiej przygody! Naukowcy dokonali tutaj przełomowego odkrycia, gdy natrafili na ślady prehistorycznych gadów i płazów sprzed 230 mln lat, w tym najstarszego przodka dinozaurów (śląski jaszczur spod Opola). W programie ścieżka edukacyjna z przewodnikiem – JuraPark oraz Park Nauki i Ewolucji Człowieka. Wizyta w Krasiejowie to jednak nie tylko edukacja, ale również okazja do beztroskiej zabawy na placach zabaw ze zjeżdżalniami, karuzelami, czy jednym z największych w Polsce małpich gajów. Dodatkową atrakcją będzie seans w kinie 5D.
Wyjazd o godz. 8.45.
Odpłatność – 95 zł. Cena obejmuje: wstęp, transport, ubezpieczenie, opiekę instruktora oraz obiad.

Piątek, 26 sierpnia

wyjazd do miasteczka westernowego TWINPIGS. Las Vegas, Hawaje, a nawet indiańska wioska – te wszystkie miejsca znajdziesz w Stolicy Rodzinnej Zabawy – Parku Rozrywki Twinpigs. Pierwsze takie miasteczko w Polsce czerpie garściami z amerykańskich klasyków. Ponad 10 hektarów Parku podzielono na osiem tematycznych stref nawiązujących do historii i kultury zza oceanu. Twinpigs to ponad 50 niesamowitych atrakcji: karuzele, strzelnice, kina 5D, małe zoo, park linowy, a także pokazy kaskaderskie rodem z Dzikiego Zachodu i wiele innych.
Wyjazd o godz. 9.30.
Odpłatność – 85 zł. Cena obejmuje: bilet wstępu, transport, ubezpieczenie, opiekę instruktora oraz obiad.

Poniedziałek, 29 sierpnia

wyjazd do Hydropolis – wrocławskiego centrum wiedzy o wodzie. Hydropolis to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw.
Wyjazd o godz. 8.30.
Odpłatność – 110 zł. Cena obejmuje: bilet wstępu, transport, ubezpieczenie, opiekę instruktora oraz obiad.

Środa, 31 sierpnia

szalona zabawa na zakończenie wakacji na tarasie przed MDK. Gry, zabawy, konkursy…
i wiele innych atrakcji.
Zabawa w godzinach 16.00–18.30.
Wstęp wolny!

Zapisy i wpłaty przyjmuje księgowość MDK od 1 czerwca, pokój 17. Tel. 32 224 10 33.
Ilość miejsc ograniczona!

Uwaga! Jeśli dziecko uczestniczące w wyjazdach podczas wakacji będzie odbierane przez osobę nie będącą jego rodzicem, prosimy, żeby osoba ta miała przy sobie upoważnienie podpisane przez rodzica.

Dokumenty do pobrania

Uwaga! Należy wypełnić „Kartę informacyjną dziecka”, ” Zgodę na dane o zdrowiu dziecka” oraz ostatnią, szóstą stronę „Regulaminu wycieczek” potwierdzającą zapoznanie się z powyższym regulaminem.

Wszystkie dokumenty są dostępne w formie papierowej w naszym domu kultury.