Lato z MDK. Nowa formuła!

do pobrania:
KARTA INFORMACYJNA-wyjazd dzieci
REGULAMIN-WYCIECZEK

Zapraszamy na wycieczki w ramach Niezwykłych Wakacji. Z powodu niezebrania się wystarczającej liczby dzieci na półkolonie, zmienia się formuła Akcji Lato z MDK. Proponujemy 12 wyjazdów, w poniedziałki, środy i piątki, w terminie od 16 lipca do 10 sierpnia. W tych dniach dzieci będą miały zapewnione – poza wycieczkami oczywiście – opiekę w godz. 7.00–16.00, trzy posiłki oraz gry i zabawy z instruktorami.
Zapraszamy dzieci od 6 roku życia.

 

Szczegółowe propozycje

Poniedziałek, 16 lipca
– wyjazd do kina (tytuł filmu podamy na kilka dni przed wyjazdem), wizyta w ogrodzie botanicznym w Mikołowie, zajęcia edukacyjne w łaziskiej pasiece, po powrocie gry, zabawy, konkursy. Koszt – 45 zł.

Środa, 18 lipca
– warsztaty w Zagrodzie Żubrów Tropem żubra, spacer po parku w Pszczynie, po powrocie gry, zabawy, konkursy. Koszt – 45 zł.

Piątek, 20 lipca
– wyjazd do Stacyjkowa w Rudach Raciborskich – przejażdżka kolejką wąskotorową, zabawa w dziecięcym parku linowym, spotkanie na wesoło ze średniowiecznym animatorem i ognisko z pieczeniem kiełbasek. Koszt – 65 zł.

Poniedziałek, 23 lipca
– wyjazd do kina (tytuł filmu podamy na kilka dni przed wyjazdem), pracownia rzeźby, po powrocie gry, zabawy, konkursy. Koszt – 45 zł.

Środa, 25 lipca
– wyjazd do Kopalni Soli w Wieliczce na bajkową podróż po wielickich podziemiach, gdzie można spotkać Skarbnika, odkryć tajemnicze ślady smoka Solonia oraz spędzić miło czas przy zwiedzaniu i zabawie. Koszt – 65 zł.

Piątek, 27 lipca
– wyjazd na warsztaty kulinarne do Chorzowa, na których każde dziecko własnoręcznie zrobi swoją własną pizzę. Koszt – 55 zł.

Poniedziałek, 30 lipca
– wyjazd do Laserhouse w Katowicach – laserowy paintball, następnie malowanie na szkle, gry, zabawy, konkursy. Koszt – 45 zł.

Środa, 1 sierpnia
– warsztaty czekolady w Krakowie na których dzieci przygotują dla swoich bliskich (albo dla siebie) autorskie czekolady! W programie: degustacja czekolady, prezentacja multimedialna o historii czekolady, film instruktażowy jak powstaje czekolada, ciekawostki, poznanie ziarna kakaowca, własnoręczne formowanie tabliczek, pakowanie. Koszt – 55 zł.

Piątek, 3 sierpnia
– wyjazd do sali zabaw Nibylandia w Katowicach, po powrocie gry i zabawy, konkursy. Koszt – 45 zł.

Poniedziałek, 6 sierpnia
– wyjazd do Zaczarowanej Chaty w Rudach Raciborskich – warsztaty na wystawie prezentującej dawną kulturę polską, na której dzieci dowiedzą się m.in.: skąd wziął się grosik na szczęście, dlaczego mówi się, że najciemniej pod latarnią – czyli o pochodzeniu przysłów ludowych, jak wychowywano dzieci, jak dbano  o higienę, jakie znaczenie miały dawniej postacie z wierzeń ludowych, ponadto będzie można zobaczyć dawny gabinet lekarski i dowiedzieć się, skąd brały się choroby i jak je leczono… Koszt – 65 zł.

Środa, 8 sierpnia
– warsztaty kolagrafii na zamku w Ogrodzieńcu – na początku zajęć zostanie omówiona technika graficzna polegająca na tworzeniu matrycy do druku ręcznego poprzez doklejanie elementów. Jako inspiracja pracy twórczej służyć może legenda o czarnym psie z zamku Ogrodzieniec. Następnie uczestnicy będą tworzyć własną matrycę graficzną oraz wykonają jej odbitki na papierze. Uczestnicy po zajęciach zabierają ze sobą matrycę oraz odbitkę graficzną. Po warsztatach spacer po zamku. Koszt – 65 zł.

Piątek, 10 sierpnia
– wioska indiańska na tarasie przed MDK – na początek dzieci wspólnie
z instruktorami rozłożą indiański namiot tipi, będą gry, zabawy, legendy, prezentacja eksponatów, malowanie warzy, strzelanie z łuku oraz wiele innych atrakcji. Koszt – 30 zł.