Lato z MDK!

Zapisy już od 29 czerwca!

NIEZWYKŁE WAKACJE Z MIEJSKIM DOMEM KULTURY W ŁAZISKACH GÓRNYCH

Proponujemy 11 wyjazdów, w poniedziałki, środy i piątki, w terminie od 3 do 26 sierpnia oraz wspaniałą zabawę na zakończenie wakacji w dniu 28 sierpnia.
Uwaga! Warunkiem odbycia wycieczek jest zebranie się minimum 30 dzieci.
Oferta skierowana jest do dzieci od 6 roku życia. 

Uwaga!
Wszystkie wyjazdy będą organizowane z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych obowiązujących w związku z pandemią.
Prosimy rodziców o zaopatrzenie dzieci w maseczki.

 

SZCZEGÓŁOWE PROPOZYCJE

Poniedziałek, 3 sierpnia

wyjazd do Parku Leśnych Niespodzianek w Ustroniu. Wycieczka dla miłośników przyrody, którzy będą mogli nie tylko zobaczyć dzikie zwierzęta, ale także ich dotknąć czy nakarmić je. Wśród największych atrakcji znajdą się przeloty ptaków drapieżnych oraz sów. W programie również wesoła zabawa w kompleksie rekreacyjno-wypoczynkowym, na który składa się plac zabaw, bajkowa aleja z ruchomą ekspozycją, polana piknikowa i urocze miejsca widokowe.
W cenie posiłek.
Wyjazd o godz. 9.00. Odpłatność – 50 zł

Środa, 5 sierpnia

wyjazd do ekologicznego parku rozrywki i edukacji W DECHĘ w Bielsku-Białej. To pierwszy taki park w Polsce! Uważna obserwacja i wyciąganie wniosków, umiejętność pracy w zespole, koordynacja ruchowa i odpowiedzialność za otoczenie to wartości W DECHĘ. Najskuteczniej uczymy się ich przez zabawę, a najlepiej bawimy na świeżym powietrzu. Zbudowany w całości z drewna i materiałów przyjaznych środowisku Park w DECHĘ to miejsce, gdzie dzieci mogą stać się prawdziwymi naukowcami.
Dzieci powinny posiadać antypoślizgowe skarpetki. Istnieje możliwość zakupu skarpetek na miejscu (koszt 5 zł).
W cenie posiłek.
Wyjazd o godz. 9.00. Odpłatność – 60 zł

Piątek, 7 sierpnia

wyjazd do Osikowej Doliny w Koziegłowach. Podczas warsztatów każde dziecko stworzy swojego własnego Minionka, który po warsztatach pojedzie z nimi do domu 🙂 Dodatkowo na dzieci czeka fantastyczna niespodzianka.
W cenie posiłek.
Wyjazd o godz. 9.00. Odpłatność – 65 zł

Poniedziałek, 10 sierpnia

wyjazd do Dream Parku w Ochabach. Spacerując krętymi alejkami w otoczeniu zieleni nie tylko odpoczniesz, ale co najważniejsze skorzystasz z mnóstwa atrakcji, wśród których znajdziesz m.in.: park owadów king size, labirynt luster, dom do góry nogami, oceanarium prehistoryczne, park miniatur, wieżę mocy oraz trampoliny i dmuchańce.
W cenie posiłek.
Wyjazd o godz. 9.00. Odpłatność – 70 zł.

Środa, 12 sierpnia

wyjazd do parku rozrywki pod zamkiem Ogrodzieniec. Szereg atrakcji dla dzieci, które wzbogacą pobyt na jurze Krakowsko-Częstochowskiej i zamku Ogrodzieniec. Park Miniatur, Park Rozrywki, Park Doświadczeń Fizycznych, Dom Legend i Strachów czekają!
W cenie posiłek.
Wyjazd o godz. 9.00. Odpłatność – 70 zł.

Piątek, 14 sierpnia UWAGA! Zmiana wycieczki!

– wycieczka do Energylandii w Zatorze. Bilet obejmuje pokaz edukacyjny oraz wszystkie atrakcje Parku Rozrywki Energylandia: urządzenia rozrywkowe (np. roller coaster, karuzele, urządzenia dla dzieci) oraz udział w pokazach i widowiskach edukacyjnych, kino, strefa Water Park.
W cenie posiłek – drugie danie i kompot.
Wyjazd o godz. 8.30. Odpłatność – 70 zł.

wycieczka do Parku Miniatur oraz Warowni w Inwałdzie. Park Miniatur Świat Marzeń to niezwykłe miejsce, w którym podczas podróży przez Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję, Meksyk można podziwiać miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego z tych państw. W ciągu zaledwie jednego dnia staniemy pod Wieżą Eiffla, na Placu św. Piotra czy koło Muru Chińskiego. Na kamienistym wzniesieniu odwiedzisz średniowieczny gród otoczony drewnianymi balami. Przekraczając jego podwoje cofniesz się do czasów średniowiecznych. Kamienista droga prowadzi na dziedziniec średniowiecznej warowni, która kryje w sobie niezwykłe miejsca – średniowieczną osadę, zbrojownię, salę tortur czy Park Ruchomych Smoków. Zwiedzanie z przewodnikiem a potem plac zabaw.
W cenie posiłek.

Poniedziałek, 17 sierpnia UWAGA! Zmiana wycieczki!

– wyjazd do ekologicznego parku rozrywki i edukacji W DECHĘ w Bielsku-Białej. To pierwszy taki park w Polsce! Uważna obserwacja i wyciąganie wniosków, umiejętność pracy w zespole, koordynacja ruchowa i odpowiedzialność za otoczenie to wartości W DECHĘ. Najskuteczniej uczymy się ich przez zabawę, a najlepiej bawimy na świeżym powietrzu. Zbudowany w całości z drewna i materiałów przyjaznych środowisku Park w DECHĘ to miejsce, gdzie dzieci mogą stać się prawdziwymi naukowcami.
Dzieci powinny posiadać antypoślizgowe skarpetki. Istnieje możliwość zakupu skarpetek na miejscu (koszt 5 zł).
W cenie posiłek.
Wyjazd o godz. 9.00. Odpłatność – 60 zł
WOLNE MIEJSCA!

wyjazd do agrogospodarstwa Pod Skałką w Przybynowie. Agroskałka to wyjątkowe miejsce dla każdego ceniącego sobie walory przyrodnicze, sielskie klimaty i miłą atmosferę. Tutaj czas się zatrzymał i pozwala docenić bliskość przyrody oraz kontakt z naturą. W programie wyjazdu m.in. wizyta w zwierzyńcu oraz warsztaty „Mydełka i pachnidełka”.
W cenie poczęstunek.
Wyjazd o godz. 9.00. Odpłatność – 60 zł

Środa, 19 sierpnia

wyjazd do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego oraz przejażdżka kolejką Elką. ZOO w Chorzowie to trzeci pod względem wielkości ogród zoologiczny w Polsce. W sercu Górnego Śląska obserwować można ponad 300 gatunków zwierząt z prawie całego świata. Do najbardziej rozpoznawalnych należą słonie indyjskie, żyrafy siatkowane, gibony czapniki, lwy, tygrysy amurskie czy pandy rude. Dodatkową atrakcją będzie przejazd kolejką Elką.
W cenie posiłek.
Wyjazd o godz. 9.00. Odpłatność – 50 zł

Piątek, 21 sierpnia

wyjazd do miasteczka westernowego Twinpigs oraz Muzeum Ognia w Żorach. Kina, wyprawy w głąb tuneli lub pod powierzchnię oceanu – tutaj każda pogoda jest dobra!
Od Krzysztofa Kolumba do wirtualnej rzeczywistości: możemy poznać tutaj historię Ameryki
i zaglądać w przyszłość. Szalona przejażdżka karuzelą czy gry kreatywne? Każdy znajdzie coś dla siebie!
W cenie posiłek.
Wyjazd o godz. 9.30. Odpłatność – 70 zł.

Poniedziałek, 24 sierpnia

wyjazd do Parku Jurajskiego w Krasiejowie koło Opola. JuraPark Krasiejów to wyjątkowe miejsce pełne ekscytujących niespodzianek. A spotkanie z dinozaurami to zaledwie początek wielkiej przygody! Naukowcy dokonali tutaj przełomowego odkrycia, gdy natrafili na ślady prehistorycznych gadów i płazów sprzed 230 mln lat, w tym najstarszego przodka dinozaurów (śląski jaszczur spod Opola). W programie ścieżka edukacyjna z przewodnikiem – JuraPark oraz Park Nauki i Ewolucji Człowieka. Wizyta w Krasiejowie to jednak nie tylko edukacja, ale również okazja do beztroskiej zabawy na placach zabaw ze zjeżdżalniami, karuzelami, czy jednym
z największych w Polsce małpich gajów.
W cenie posiłek.
Wyjazd o godz. 9.00. Odpłatność – 90 zł

Środa, 26 sierpnia

wyjazd do ZOO w Opolu. Malowniczo położone na Wyspie Bolko opolskie ZOO od wielu lat przyciąga rzesze turystów i miłośników przyrody. W tutejszej hodowli znajduje się wiele gatunków zagrożonych wyginięciem i pozbawionych naturalnych siedlisk. Jedną z największych atrakcji jest wizyta w fokarium.
W cenie posiłek.
Wyjazd o godz. 9.00. Odpłatność – 55 zł

Piątek, 28 sierpnia

– szalona zabawa na zakończenie wakacji na tarasie przed MDK. Gry, zabawy, konkursy… i wiele innych atrakcji.

Wstęp wolny!

Materiały do pobrania:

KARTA INFORMACYJNA

REGULAMIN-WYCIECZEK

ANKIETA COVID-19