Zapraszamy na wyjątkowy spektakl „Godajōm mi Helmut”
Już 4 października 2025 (sobota) o godz. 18:00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Łaziskach Górnych odbędzie się niezwykłe wydarzenie teatralne, które poruszy serca każdego Ślązaka (i nie tylko)!
Bilety w cenie 45 zł/os. do nabycia od 25.07. w kasie MDK.
Rezerwacje prosimy opłacać w ciągu 3 dni – po tym czasie bilety wracają do sprzedaży.
Szczegółowe informacje: (32) 22 41 033
O SPEKTAKLU:
„Godajōm mi Helmut” to monodram oparty na twórczości Alojzego Lyski – autora poruszającej epopei „Duchy wojny”. W ślady „Hanki” z Teatru Korez rusza teraz Helmut, którego historię przedstawia Sławomir Rosowski – aktor amator, ale jakże autentyczny!
To opowieść o stracie, dorastaniu, miłości i tożsamości śląskiej – spleciona ze słowem, śląską godką i muzyką na żywo w wykonaniu Franciszka Moskwy na akordeonie.
Pieśni i historia przenikają się tu w sposób, który wzrusza, trzyma w napięciu i zostaje z widzem na długo.
Monodram powstał na podstawie opowiadania „Co nōm to prziszło na tym Gōrnym Ślōnsku”.
Scenariusz i reżyseria – Alojzy Lysko
W roli Helmuta – Sławomir Rosowski
Oprawa muzyczna – Franciszek Moskwa
Narrator – Janusz Watoła
Scenografia – Beata Plewniok, Anna Figołuszka