Jak radzić sobie z poczuciem osamotnienia?

20 października o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich chętnych na trzecie spotkanie z cyklu z zakresu psychologii pt. „Jak radzić sobie z poczuciem osamotnienia?”.

Wykład poprowadzi psycholog Monika Kurpas.

Uwaga! Wykład jest bezpłatny, jednak z uwagi na stan pandemii prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału osobiście lub pod numerem telefonu 32 224 10 33.

Zastanawiasz się jak sobie radzić z samotnością? Każdy czuje się czasem samotny. Jednak może się to przerodzić w osamotnienie. Dopada nas wtedy uczucie wewnętrznej pustki, bezsilności, wstydu, niezrozumienia lub lęku. Najczęściej jednak samotność jest przejściowa i szybko o niej zapominamy. Co jednak robić, jeśli ten przykry stan nie mija? Wtedy nazywamy to stanem chronicznej samotności. Zatem, jak sobie radzić z samotnością? Jeśli samotność zaczyna wchodzić butami w nasze życie, zakradać się w każdą jego dziedzinę i koniec końców staje się nie do zniesienia?

Co to jest samotność, jakie są przyczyny samotności i jak sobie z nią radzić? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie Państwo podczas wykładu.