26 marca (w niedzielę) o godzinie 18:00 zapraszamy do sali widowiskowej MDK na operetkę „KSIĘŻNICZKA CZARDASZA” E. Kálmána – największy hit z gatunku operetki w gwiazdorskiej obsadzie w wykonaniu Teatru Muzycznego Arte Creatura!
Bilety w cenie 90 zł (parter) oraz 80 zł (balkon) do nabycia w kasie biletowej MDK (tel. 32 22 41 033)
oraz za pośrednictwem Internetu na stronach:
ARTE CREATURA
KUP BILECIK
BILETYNA
O OPERETCE
Największy HIT z gatunku operetki! GWIAZDORSKA OBSADA SOLISTÓW, pełny III aktowy SPEKTAKL OPERETKOWY, ZNAKOMITA ORKIESTRA Arte Creatura Teatru Muzycznego, zjawiskowe kostiumy, cudowne głosy i NAJWIĘKSZE HITY SCEN OPERETKOWYCH: W rytm walczyka serce śpiewa – kochaj mnie, Artystki, artystki, artystki z variété, Choć na świecie dziewcząt mnóstwo.
„Księżniczka czardasza” to jedna z najbardziej znanych i uwielbianych operetek napisana przez najwybitniejszych librecistów wiedeńskich. Fabuła operetki opowiada o ponadczasowych ludzkich pragnieniach – miłości i szczęścia, wbrew woli rodziny i różnicom społecznym. Młody arystokrata Edwin zakochany w węgierskiej artystce kabaretowej Sylwii gotowy jest popełnić mezalians i poślubić szansonistkę. Sylwia boi się jednak, że rodzina ukochanego nie zaakceptuje związku. Tymczasem stary książę ojciec wzywa Edwina do Wiednia, by doprowadzić do jego ślubu z byłą narzeczoną – zamożną hrabianką Stasi. Sylwia dowiaduje się o zaręczynach ukochanego i desperacko wyrusza za nim do Wiednia. Na balu, udając żonę hrabiego, oczarowuje wszystkich łącznie z niedoszłymi teściami. Wśród gości ogólny śmiech wzbudza plotka o szansonistce, która kochała się nieszczęśliwie w Edwinie i odtąd nazywana jest „księżniczką czardasza”. Gdy Edwin rozpoznaje Sylwię, cieszy się, że ta wyszła za mąż, bo jako rozwiedziona hrabina, będzie plasowała się wyżej na drabinie społecznej niż jako „kabareciara”. To łamie Sylwii serce. Jednakże po wielu zwrotach akcji i pozorowanej próbie samobójczej Edwina zakochani padają sobie w ramiona, a stary książę godzi się z wyborem syna. Okazuje się bowiem, że księżna matka także była niegdyś szansonistką, syn musi być więc „genetycznie obciążony”.
Operetka przepełniona jest największymi hitami łączącymi czar wiedeńskich salonów i węgierskich rytmów. Do najsłynniejszych przebojów należą: Choć na świecie dziewcząt mnóstwo, Artystki, artystki, artystki z variété, W rytm walczyka serce śpiewa – kochaj mnie.
Śpiewakom towarzyszy Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura.
Libretto: Leo Stein i Bela Jenbach
Przekład: Jerzy Jurandot
Wystawienie za zgodą wydawnictwa Josef Weinberger Ltd.
Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz
Choreografia: Maria Pałczyńska
Kostiumy: Dorota Wewióra
Scenografia: Jarosław Wewióra, Kuba Bergel
Produkcja: Jarosław Wewióra, Beata Witkowska-Glik, Maria Czempka-Wewióra