Fotografia alternatywna

Zapraszamy na zajęcia pracowni fotografii alternatywnej.

Na zajęcia zapraszamy dorosłych oraz młodzież od 13 roku życia.

Zajęcia odbywają się w każdy wtorek, w godz. 18.15-20.15.
Odpłatność – 50 zł za każdy miesiąc płatne z góry na początku miesiąca.
Zapisy pod numerem tel. 32 224 10 33.

Prowadzenie: Iwona Germanek

Artystka wizualna, zajmuje się fotografią kreacyjną, portretem oraz szeroko rozumianym eksperymentem fotograficznym. Absolwentka Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie. Członkini Związku Polskich Artystów Fotografików w Okręgu Śląskim. Jej prace znajdują się w zbiorach Muzeum Śląskiego.

Więcej informacji na stronie:  https://www.behance.net/igermaneka719

O zajęciach

Prowadząca tak zachęca do udziału w zajęciach:
„Kierujemy swoje działania do osób zmęczonych fotografią cyfrową. Fotografia alternatywna to dla nas różnorakie techniki analogowe, od kamery obskury i fotografii otworkowej poprzez takie techniki historyczne jak cyjanotypia, guma dwuchromianowa, papier solny czy mokry kolodion. To oczywiście wykonywanie zdjęć za pomocą starych aparatów analogowych wyszperanych na strychu lub na pchlim targu i samodzielne wywoływanie negatywów i ich skanowanie.
W ramach spotkań stworzymy własne wypowiedzi fotograficzne czerpiąc z innych dziedzin sztuki jak malarstwo, rzeźba czy rysunek. Pracownia przewiduje wspólne rozmowy o sztuce ze szczególnym uwzględnieniem fotografii. Przeglądanie albumów czy publikacji oraz odwiedzanie wystaw.
Uczestnicy nie muszą dysponować własnym aparatem.”