Jarmark adwentowy w Katowicach. Wyjazd dla UTW

We wtorek, 12 grudnia 2023 roku, zapraszamy na Jarmark Adwentowy w Katowicach.

Uwaga! Dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łaziskach Górnych wyjazd jest bezpłatny. Osoby spoza UTW – 20 zł.

Wyjazd z Łazisk Górnych o godzinie 14:00

Zapisy przyjmuje księgowość MDK, tel. 32 224 10 33.

Ilość miejsc ograniczona!

***

/za stroną pik.katowice.pl/

Grzane wino, pyszne jedzenie, świąteczne dekoracje i magiczna atmosfera to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekać na Was będą na Jarmarku Bożonarodzeniowym na Katowickim Rynku.

Znajdziecie tu szeroką gamę świątecznych produktów, takich jak:

  • ozdoby choinkowe,
  • artykuły dekoracyjne,
  • stroiki świąteczne,
  • wyroby ceramiczne,
  • wyroby z drewna, biżuteria, pamiątki, pocztówki, kalendarze.

Można skosztować wyśmienitych potraw z grilla, tradycyjnego oscypka prażonego na grillu z żurawiną oraz napić się grzańca galicyjskiego. Na miłośników małego co nieco czekać będą też prażone orzechy, pieczone kasztany oraz świąteczne ciasteczka i pierniki.

Na jarmarkowych stoiskach zagoszczą unikatowe wyroby i najróżniejsze pyszności, sporo nowości, ale również pozycje obowiązkowe na przedświątecznej liście zakupów! W tym roku znajdziecie przede wszystkim wyroby artystyczne i rękodzielnicze, które doskonale sprawdzą się jako świąteczne podarunki dla najbliższych jak również dekoracja domu i wigilijnego stołu. Pojawią się m.in.: świąteczne ozdoby, ceramika artystyczna, bombki szklane, świeczniki, anioły, bombki ręcznie malowane, artystyczne wyroby z drewna, szkła, ceramiki i minerałów.

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym nie obejdzie się bez świątecznych pyszności – na stoiskach znajdziemy kolorowe pierniki ręcznie zdobione, lizaki, czekoladowe figurki i narzędzia, szeroki wybór kaw i herbat, domowe soki z malin, bzu czy mniszka lekarskiego, naturalne miody pszczele, tradycyjne polskie wędliny, wędliny litewskie i węgierskie. Nie zabraknie także szerokiego wyboru serów z Polski, Słowacji i Holandii. Pojawią się również oleje tłoczone metodą tradycyjną. A na rozgrzewkę gorące napoje – grzane wina, miody pitne, piwa, kawa, czekolada na gorąco, herbatki rozgrzewające. Na jarmarku pojawią się likiery w wyjątkowych smakach: wiśniowy, morelowy, śliwkowy, gruszkowy, orzechowy i kogel-mogel. Będzie można spróbować również grzanego wina BIO.