Księżycowa noc w Planetarium Śląskim

21 października (w sobotę) zapraszamy na wyjazd na Księżycową noc w Planetarium Śląskim.

Koszt wyjazdu:
słuchacze UTW w Łaziskach Górnych – 20 zł
pozostali – 40 zł
W cenie wyjazdu: przejazd, ubezpieczenie oraz wstęp na seans muzyczny

Wyjazd z MDK o godz. 17.30. Powrót ok. godz. 22.30.

Zapisy przyjmuje księgowość MDK, tel. 32 224 10 33.
Ilość miejsc ograniczona!

Wśród atrakcji znajdziecie Państwo:

  • seans muzyczny „The Dark Side Of The Moon” z ruchomą grafiką przygotowaną przez Warner Music z okazji 50-lecia wydania kultowego albumu grupy Pink Floyd. Seans muzyczny poprowadzi dziennikarz muzyczny Piotr Metz.
  • obserwacje, prezentacje i warsztaty (również dla dzieci)

*** Część obserwacji będzie się odbywała na tarasie obserwatorium. Prosimy się odpowiednio ubrać 🙂

/za stroną www.planetarium.edu.pl/

Planetarium Śląskie dołącza do ogólnoświatowej akcji NASA Observe the Moon Night. 21 października po południu i wieczorem zapraszamy na obserwacje, prezentacje oraz na specjalny seans muzyczny, który poprowadzi dziennikarz muzyczny Piotr Metz.

Od 17:30 do 22:00 na tarasie obserwatorium astronomicznego będzie można spojrzeć na Księżyc przez teleskop lub lunetę. Nieco niżej, na zegarze słonecznym od godziny 18:00 do 22:00 odbędą się prezentacje i prelekcje dotyczące Księżyca, naturalnych satelitów w Układzie Słonecznym oraz nieznanych faktów związanych z programem Apollo.

Zapraszamy także na warsztaty dla dzieci „Ale faza! Rzecz o Księżycu”.

W razie niepogody prezentacje i inne aktywności odbędą się w Parku Nauki (w holu, w Sali Inspiracji, w Sali Idei oraz w laboratoriach.) Na obserwacje, prezentacje i warsztaty wstęp jest darmowy.

Atrakcją wieczoru będą aż dwa seanse muzyczne „The Dark Side Of The Moon”, z ruchomą grafiką przygotowaną przez Warner Music okazji 50-lecia wydania kultowego albumu grupy Pink Floyd. Na muzyczny seans pod gwiazdami, któremu towarzyszyć będą również kosmiczne animacje przygotowane przez Planetarium Śląskie zaprasza dziennikarz Muzyczny Piotr Metz.

Na wszystkich zziębniętych w czasie księżycowego wieczoru czekać będą także gorące napoje i coś do przegryzienia w przerwach między obserwacjami.