Paczka dla Ukrainy

w dniu

Drodzy łaziszczanie! Od ponad miesiąca gościmy w naszym mieście przyjaciół z Ukrainy. Nasi Goście każdego dnia są myślami ze swoimi bliskimi, którzy zostali w kraju. Tymczasem zbliża się czas szczególny – Święta Wielkanocne, gdy pragniemy być z rodziną i przyjaciółmi. Nie możemy powstrzymać zła, które rozgrywa się za naszą wschodnią granicą, ale możemy choć odrobinę ukoić tęsknotę i strach tych, którzy z nami zamieszkali.

My, dyrekcja i pracownicy MDK, którzy jesteśmy zaangażowani w obsługę punktu pomocy dla uchodźców, wyczuleni na ich potrzeby, postanowiliśmy wyjść z inicjatywą Świąteczna paczka dla każdej ukraińskiej rodziny w Łaziskach Górnych. Chcielibyśmy, żeby w każdej paczce znalazły się przede wszystkim: kawa i herbata, babka, mazurek, marcepan, czekolada i inne słodycze, zajączki i jajeczka, owoce oraz szynka w puszce.

Dlatego apelujemy o pomoc w przygotowaniu paczek. Można dostarczyć do nas samodzielnie przygotowaną paczkę, jak również pojedyncze produkty, z których my skomponujemy prezenty. Zbiórka będzie prowadzona od 4 do 8 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Łaziskach Górnych, tel. 602 515 228 lub 32 224 10 33.  Każda pomoc jest nieoceniona, nawet najmniejszy gest, za który z góry dziękujemy.