Pchła Szachrajka. Spektakl dla dzieci z okazji Dnia Dziecka

1 czerwca o godzinie 17:00 zapraszamy do sali widowiskowej MDK na spektakl dla dzieci pt. Pchła Szachrajka. Spektakl w wykonaniu Teatru Żelazny.

Bilety w cenie 35 zł do nabycia w kasie biletowej MDK, tel. 32 224 10 33 oraz za pośrednictwem strony Teatru Żelazny

Dzieci do lat 2 wchodzą za darmo, miejsce na kolanach opiekuna.

Również 1 czerwca o godzinie 10:00 spektakl będzie grany dla grup zorganizowanych szkolnych i przedszkolnych. Cena biletu 23 zł od dziecka (opiekunowie bezpłatnie). Rezerwacje wyłącznie telefonicznie pod numerem tel. 577 380 377 lub mailowo rezerwacje@teatrzelazny.pl

O SPEKTAKLU

Spektakl familijny dla dzieci w wieku 3­-99. Przedstawienie jest adaptacją jednej z najzabawniejszych bajek, jakie napisał Jan Brzechwa. Genialny poeta doskonale komunikował się z dziećmi poprzez swoje wiersze. Jednocześnie przemycał w nich wiele treści dla dorosłych, które komentowały ówczesną Polskę, a które są aktualne do dziś.

„Pchła Szachrajka” to kolorowe widowisko dla najmłodszych widzów, w czasie którego dzieci odbędą wspaniałą podróż z małą, krnąbrną i bardzo psotną Pchełką. Pomysłowa scenografia przenosi widzów do kolejnych miejsc, jakie odwiedza bohaterka. Muzyka lat 20-­tych, barwna scenografia, wartka gra aktorska sprawiają, że widzowie bawią się fantastycznie. Odwiedzając kolejne miejsca, przemierza lądy i morza, by dostarczyć dzieciom wiele emocji, a także niezliczonych powodów do śmiechu. Barwne lalki i wesołe piosenki sprawią, że najmłodsi widzowie pokochają teatr i zapoznają się z najlepszą literaturą dziecięcą.

Reżyseria: Dariusz Wiktorowicz

Scenografia: Barbara Wójcik-Wiktorowicz

Pracownia plastyczna: Katarzyna Kosietzki

Występują:
Marta Marzęcka-Wiśniewska
Piotr Wiśniewski/Jacek L. Zawada/ Michał Kirker

Czas trwania: 50 min