Pod presją. Znakomity spektakl w Teatrze w Katowicach

w dniu

25 września (w niedzielę) zapraszamy do Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach na obsypany nagrodami spektakl pt. „POD PRESJĄ”.
Spektakl wyreżyserowała Maja Kleczewska – laureatka wielu prestiżowych nagród, m.in. Srebrnego Lwa weneckiego Biennale za innowacje w teatrze.

Wyjazd z Łazisk Górnych o godzinie 18.00. Spektakl o godzinie 19.00.

Odpłatność – 60 zł. Cena obejmuje bilet, transport i ubezpieczenie.

Zapisy i wpłaty przyjmuje księgowość Miejskiego Domu Kultury w Łaziskach Górnych, tel. 32 224 10 33.

Ilość miejsc ograniczona.

O spektaklu

Kim w społeczeństwie jest kobieta i jakie wobec niej stawia się normy i wymagania?
Mężczyzna jest w pracy, a kobieta zajmuje się domem. Mężczyzna zajmuje się poważnymi sprawami, a kobieta zajmuje się dziećmi. Mężczyzna zaprasza znajomych, a kobieta przygotowuje stół i ma być miła, ale nienarzucająca się.

• Gdzie są granice tych niepisanych norm? Kiedy i dlaczego się je przekracza?
  • Co dzieje się z kobietą w domu, kiedy mężczyzna zarabia na dom?
  • Kiedy i dlaczego zachowania kobiety stają się społecznie nieakceptowalne?
  • Co to znaczy „normalna kobieta”?
  • Jaka presja na niej ciąży i dlaczego?
  • Jakie są społeczne oczekiwania wobec kobiety, kiedy i dlaczego przestaje je spełniać?
  • Gdzie są granice społecznej tolerancji?

To jest spektakl filmowy nie tylko dlatego, że jego kanwą jest film „Kobieta pod presją”, ale dlatego, że ten film dzieje się na oczach widza. Życie zamkniętej w czterech ścianach żony i matki rozgrywa się przed kamerami. Na filmowym ekranie widzimy zbliżenia twarzy bohaterki, spoglądamy jej w oczy, obserwujemy każdy jej ruch, każdy grymas.

• Kto tworzy presję i po co?

Z takimi pytaniami mierzą się widzowie tego niezwykłego, niewątpliwie wybitnego spektaklu.

/teatrslaski.art.pl/repertuar/pod-presja/