Producenci. Wyjazd do Teatru Rozrywki w Chorzowie

19 maja (w czwartek) zapraszamy do Teatru Rozrywki w Chorzowie na musical pt. „Producenci”.

Wyjazd z Łazisk Górnych o godzinie 17.30. Spektakl o godzinie 18.30.

Odpłatność – 100 zł oraz 60 zł (ulgowy). Cena obejmuje bilet, transport i ubezpieczenie.

Uwaga! Bilety ulgowe przysługują uczniom i studentom do 26 roku życia (na podstawie ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej) oraz rencistom i emerytom (na podstawie aktualnej legitymacji rencisty lub emeryta).

Zapisy i wpłaty przyjmuje księgowość Miejskiego Domu Kultury w Łaziskach Górnych, tel. 32 224 10 33.

Ilość miejsc ograniczona

O spektaklu

Dwóch żydowskich hochsztaplerów szykuje skok na kasę w niecodziennym stylu: chcą wystawić na Broadwayu przedstawienie, które padnie w dniu premiery. Po takiej spektakularnej plajcie zebrane na produkcję spektaklu pieniądze pozostaną w ich kieszeniach. Pomysł wydaje się niezły, zwłaszcza, że producenci trafiają na faszystę, który jest autorem sztuki – dodajmy: najgorszej sztuki wszech czasów. Nosi ona tytuł „Wiosna Hitlera” i nie ma ani jednego racjonalnego powodu, żeby przetrwała o jeden dzień dłużej niż premiera. Nie uprzedzajmy jednak wypadków. Tym bardziej, że mamy jeszcze gejów – zebranych wokół charyzmatycznej postaci „najgorszego reżysera na świecie” – oraz nieszczęsne inwestorki. Same staruszki. Bardzo jurne staruszki… Ich przeciwwagą – jurną przeciwwagą – jest olśniewająca Szwedka, która uprawia seks od 11:00 rano…
Musical Producenci Mela Brooksa powstał według jego filmu o tym samym tytule z 1968 roku. Legendarny filmowiec podjął się samodzielnego napisania musicalu namówiony przez przyjaciół – Mel Brooks był autorem słów i muzyki do piosenek we wszystkich swoich filmach. Producenci byli jego fabularnym debiutem, nagrodzonym – pomimo kontrowersji – Oscarem za najlepszy oryginalny scenariusz. Sam musical zdobył 12 nagród Tony – najwięcej w historii Broadwayu!