Wystawa malarstwa Wandy Wolnej

🫶 Serdecznie zapraszamy na wystawę prac Wandy Wolnej.

🫶 Wystawa nosząca tytuł VITA BREVIS, ART LONGA będzie wspomnieniem o zmarłej artystce, naszej serdecznej koleżance, dla której malarstwo stanowiło prawdziwą pasję życia.

🫶 Wernisaż wystawy odbędzie się 5 kwietnia o godzinie 18:00 w sali nr 13 Miejskiego Domu Kultury w Łaziskach Górnych, ul. św. Jana Pawła II 2.

🫶 O ARTYSTCE

Wanda Wolna była człowiekiem emanującym radością i energią życia. Na zawsze zostanie w pamięci jako ukochana żona, matka i babcia, ale też wyjątkowa artystka.
Malarstwo, przez dziesiątki lat, aż do końca życia, było jej ogromną pasją. Wanda należała do kilku grup twórczych, brała udział w licznych plenerach krajowych i zagranicznych, zawsze otwarta na innych wymieniała się doświadczeniami z innymi artystami. Stale doskonaliła swój warsztat oraz podejmowała nowe wyzwania.
Wanda była bardzo lubiana w środowisku artystycznym. nadzwyczajna wrażliwość pozwalała jej tworzyć obrazy, przez które przebijała jej niezwykła osobowość, miłość do świata i ludzi.
Prace Wandy były bardzo wysoko oceniane i nagradzane przez jury renomowanych konkursów plastycznych, a także wystawiane na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Wiele jej obrazów znalazło miejsce w prywatnych kolekcjach.