Ferie z MDK 2024

Miejski Dom Kultury zaprasza wszystkie chętne dzieci na wyjazdy w czasie ferii zimowych. Zapraszamy dzieci od 6 roku życia.

Poniedziałek, 29 stycznia – Bajka Pana Kleksa w Katowicach.

Zwiedzanie z przewodnikiem, warsztaty oraz interakcyjna wystawa edukacyjna „Podwodny świat królowej Aby”.
Bajka Pana Kleksa to centrum nauki, kultury i zabawy. To ponad 1400m2 interaktywnej ekspozycji, która dostarcza atrakcji dla całej rodziny. Nieważne, czy masz 4 czy 104 lata – Bajka to miejsce dla każdego!

O Bajce: „Nie jesteśmy typową salą zabaw z kulkowymi basenami. Nie jesteśmy muzeum, ani parkiem rozrywki. Jesteśmy miejscem, w którym poprzez balansowanie pomiędzy fantazją i nauką rozwijamy w dzieciach chęć odkrywania świata. Jako pierwsi łączymy ze sobą kulturę, edukację i zabawę. Do zaprojektowania Bajki Pana Kleksa zaprosiliśmy… grono najmłodszych. ​To oni najlepiej wiedzą jak powinna wyglądać bajka!” ​

Wyjazd o godz. 8.00. Koszt wyjazdu 95 zł (w cenie: wstęp, obiad, opieka instruktorów, przejazd i ubezpieczenie).

Środa, 31 stycznia – Centrum Edukacji Lotniczej w Porcie Lotniczym Balice.

Centrum Edukacji Lotniczej wyposażone jest w elementy infrastruktury terminalowej, co pozwala na przybliżenie zwiedzającym tajemnic podróżowania od prześwietlania bagażu po zajęcie właściwego miejsca na pokładzie samolotu. W czasie tych zajęć dzieci dowiedzą się, jak zbudowane jest lotnisko oraz jak w praktyce wygląda ścieżka odlotowo-przylotowa pasażera. Odwiedzą również wraz z instruktorem taras widokowy.

Wyjazd o godz. 11.00.Koszt wyjazdu 90 zł (w cenie: wstęp, obiad, opieka instruktorów, przejazd i ubezpieczenie).

Poniedziałek, 5 lutego – Planetarium Śląskie oraz JumpCity w Katowicach.

W Planetarium: seans „Kometa nad Szwajcarska Doliną” oraz warsztaty astronomiczne „Kometa od kuchni”. Podczas seansu planetarium zamienia się w statek kosmiczny, którym  Berenika i Jurek udają się w fascynującą podróż po Układzie Słonecznym. Ich pilotem i przewodnikiem jest sam Mikołaj Kopernik. Dzieci z okien statku kosmicznego oglądają Księżyc, Marsa, Jowisza, doświadczają zderzenia z planetoidą…. Po długiej podróży docierają do tytułowej komety.

JumpCity Katowice to najlepszy park rozrywki na Śląsku! To w tym miejscu na 3 000 m2 spełniamy Wasze marzenia o lataniu i udowadniamy, że walka z grawitacją jest możliwa! Poducha do skoków, dmuchany park rozrywki o powierzchni 400 m2, strefa wspinaczki z autoasekuracją, obrotowy zbijak „KnockOut”, ścieżki akrobatyczne, trampoliny z koszami do ćwiczenia wsadów, strefa gladiatorów i specjalna strefa dla najmłodszych – to wszystko czyni JumpCity najlepszym miejscem do spędzania wolnego czasu.

Wyjazd o godz. 8.00.Koszt wyjazdu 105 zł (w cenie: wstęp, obiad – pizza, opieka instruktorów, przejazd i ubezpieczenie).

Środa, 7 lutego – Park trampolin GoJump w Krakowie (zabawa z instruktorem).

W parku trampolin GOjump oraz strefie GOair każdy, niezależnie od wieku, może poczuć dziecięcą radochę! Zabawa i sportowa aktywność w jednym. GOjump to ponad 20 atrakcji, które zapewnią niebanalnie spędzony czas: eliminator, wieża do skoków, ogromne zjeżdżalnie, przeszkody rodem z programu Wipe Out.

Wyjazd o godz. 8.45.koszt wyjazdu 95 zł (w cenie: wstęp, obiad, opieka instruktorów, przejazd i ubezpieczenie).

***

Zapisy oraz wpłaty są przyjmowane w księgowości Miejskiego Domu Kultury (pokój nr 16, I piętro), tel. 32 224 10 33. Ilość miejsc ograniczona!

Uwaga! Jeśli dziecko uczestniczące w wyjazdach podczas ferii będzie odbierane przez osobę nie będącą jego rodzicem, prosimy, żeby osoba ta miała przy sobie upoważnienie podpisane przez rodzica.

Dokumenty do pobrania

Uwaga! Należy wypełnić „Kartę informacyjną dziecka” (zawierającą również „Zgodę na przetwarzanie danych o zdrowiu dziecka” oraz potwierdzenie zapoznania się z Regulaminem wycieczek MDK) oraz „Zgodę na przetwarzanie danych”.
Dodatkowo na wyjazd do GOjump należy wypełnić „Zgodę Rodzica MEGA PARK”.
„Regulamin wycieczek MDK” w załączeniu do wglądu.

Dokumenty prosimy dostarczyć do MDK.

Wszystkie dokumenty są dostępne w formie papierowej w naszym domu kultury.

Uwaga! Powyższe zgody są dobrowolne, ale niezbędne do wykonania czynności związanych z wyjazdami. Mają Państwo prawo do ich wycofania w każdym momencie a wycofanie nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Uwaga! Jeśli dziecko uczestniczące w wyjazdach podczas ferii będzie odbierane przez osobę nie będącą jego rodzicem, prosimy, żeby osoba ta miała przy sobie upoważnienie podpisane przez rodzica.