Noc w Wenecji. Operetka J. Straussa w MDK

14 stycznia 2024 r. (w niedzielę) o godzinie 18:00 zapraszamy do sali widowiskowej MDK na operetkę „NOC W WENECJI” Johanna Straussa – hit z gatunku operetki w gwiazdorskiej obsadzie w wykonaniu Teatru Muzycznego Arte Creatura!

Bilety w cenie 120 zł (parter) do nabycia w kasie biletowej MDK (tel. 32 22 41 033) oraz za pośrednictwem strony kupbilecik.pl

ZNAKOMITA OBSADA SOLISTÓW, pełny III aktowy SPEKTAKL OPERETKOWY,
ZNAKOMITA ORKIESTRA Arte Creatura Teatru Muzycznego,
pikantna i zagmatwana intryga oraz wspaniała muzyka KRÓLA WALCA!

Noc w Wenecji Straussa zabierze widzów w niezwykłą podróż na weneckie ulice i place, na których trwa karnawałowe szaleństwo. Akcja rozgrywa się w ciągu jednej szalonej nocy, podczas której zawadiacki Książę pragnie uwieść żonę weneckiego senatora. Jednak tej nocy wenecjanie także realizują swoje plany – ktoś chce odzyskać dawną miłość, inny awansować na drabinie społecznej, a jeszcze inny po prostu zabawić się! Operetka kochana jest za doskonały humor, wspaniałą muzykę przepełnioną tanecznymi rytmami i cudowny koloryt weneckiego karnawału. Znajdziemy w niej same szlagiery na czele z serenadą Zejdź do gondoli.

W główne role wcielą się wspaniali soliści międzynarodowych scen operowych z towarzyszeniem znakomitej Orkiestry Teatru Muzycznego Arte Creatura. Na scenie zobaczymy laureatów międzynarodowych konkursów wokalnych, którzy wprawiają w zachwyt, porywają wspaniałymi głosami, wzruszają i bawią do łez. Towarzyszą im uznani muzycy, prawdziwi wirtuozi swoich instrumentów występujących u boku uznanych dyrygentów.

W rolach głównych wystąpią soliści Teatru Muzycznego Arte Creatura: Magdalena Czarnecka, Ewelina Sobczyk, Paulina Dziedzic, Grażyna Żaak, Karolina Borodziuk, Monika Mazur, Tomasz Świerczek, Jarosław Wewióra, Michał Dziedzic, Piotr Brożek, Adam Żaak, Paweł Soduła, Piotr Maga, Piotr Brożek i Piotr Rybak. Solistom towarzyszy Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura pod dyrekcją Macieja Cisowskiego

Reżyseria: Piotr Rybak

Choreografia: Anna Siwczyk